Encyklopedia: GTA Online - DLC - Bottom Dollar Bounties

GTA Online DLC - Bottom Dollar Bounties

Zapowiedź letniej aktualizacji dla GTA Online Rockstar Games oficjalnie przedstawił nam 5 czerwca 2024 roku. Tego lata w ramach kolejnej dużej aktualizacji GTA Online zapolujemy na (wartościowych) łotrów i wyczyścimy ulice południowego San Andreas z przeróżnych szumowin dzięki własnej firmie zajmującej się chwytaniem przestępców. Tymczasem w mieście Vincent potrzebuje naszej pomocy z narzucaniem swego autorytetu z dala od wścibskiego wzroku władz - usiądźmy za kierownicą swego podrasowanego Cruisera i wykonujmy przeróżne policyjnopodobne działania w całym Los Santos. Oprócz tego mamy możliwość wykorzystania nowych narzędzi i rekwizytów, żeby tworzyć w kreatorze własne, emocjonujące wyścigi driftowe i równoległe. Sprawiedliwość przebudziła się 25 czerwca wraz z aktualizacją GTA Online: Bottom Dollar Bounties na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One i PC.

Maude Eccles chce przekazać swoją palącą żądzę sprawiedliwości nowemu pokoleniu, więc zaczęła polować na kogoś, kto mógłby przejąć po niej biuro kaucyjne Bottom Dollar, gdzie namierza i ściga przestępców z całego Los Santos i hrabstwa Blaine.

Współpracuj z córką Maude, Jenette, w ramach GTA Online: Bottom Dollar Bounties, żeby dopaść przeróżne szumowiny i zainkasować nagrody w tej nowej, napakowanej akcją aktualizacji GTA Online, która ukaże się już 25 czerwca.

Rockstar Games Newswire

Biuro kaucyjne

Aktualizacja Bottom Dollar Bounties wprowadza do gry nową nieruchomość - Biuro kaucyjne (ang. Bail Enforcement Office), które jest niezbędne do rozpoczęcia działalności "łowcy nagród". Jako gracz mamy do wyboru 5 lokalizacji, najtańszą w Paleto Bay za 1.650.000 GTA$ w dniu premiery za samą podstawę bez dodatków. Na zakup nieruchomości w najdroższej lokalizacji przyjdzie wydać nam prawie 5.000.000 GTA$. W biurze mamy garaż na 2 pojazdy osobiste oraz trzecie miejsce zajęte przez furgonetkę. Właściciele biura kaucyjnego mogą wynająć agentów, których można wysyłać, by sami chwytali przestępców. Nagrody za tych przestępców będą przekazywane do sejfu właściciela. Agenci skrócą też czas potrzebny na sfinalizowanie formalności związanych z aresztowanymi przez nas przestępcami. Biuro kaucyjne możemy modyfikować różnymi stylami. Zawiera ono furgonetkę transportową, którą możemy wzmocnić opancerzeniem i wykorzystać w trybie swobodnym.

Wezwania policyjne

Jeżeli posiadamy pojazd policyjny możemy go wykorzystać do otrzymania nowej aktywności w GTA Online - wezwania policyjne oferowane przez Vincenta. Gdy siedzimy we własnym pojeździe policyjnym w trybie swobodnym, może zadzwonić bezpośrednio do Vincenta i poprosić o wezwania policyjne albo poczekać na telefon od niego. Odpowiednie pojazdy policyjne możemy nabyć na Warstock Cache & Carry. Wezwania policyjne są niedostępne podczas pracy w charakterze członka organizacji lub klubu motocyklowego.

Pojazdy

Wraz z premierą DLC Bottom Dollar Bounties do GTA Online dodano 9 nowych pojazdów, w tym z ulepszeniami Imani oraz HSW. Ta aktualizacja dodaje także trzy pojazdy, które zostały wycofane z policyjnej służby i idealnie nadają się dla samozwańczych stróżów prawa oraz pozwalają wykonywać wezwania policyjne dla Vincenta.

 1. Enus Paragon S (sportowy) - dostępne ulepszenia Imani
 2. Bollokan Envisage (sportowy) - dostępne ulepszenia Imani
 3. Übermacht Niobe (sportowy) - dostępne ulepszenia HSW (tylko na PlayStation 5 i Xbox Series X|S)
 4. Annis Euros X32 (coupe) - dostępne ulepszenia HSW (tylko na PlayStation 5 i Xbox Series X|S)
 5. Invetero Coquette D1 (sportowy klasyk)
 6. Declasse Yosemite 1500 (terenowy)
 7. Declasse Impaler SZ Cruiser (Służby ratunkowe) - Pojazd organów ścigania
 8. Bravado Dorado Cruiser (Służby ratunkowe) - Pojazd organów ścigania
 9. Bravado Greenwood Cruiser (Służby ratunkowe) - Pojazd organów ścigania

Aktualizacje tuningu driftowego

Weźmy udział w wyścigach driftowych po zainstalowaniu tuningu driftowego w nowych pojazdach. Trzy istniejące pojazdy otrzymują niestandardowe ulepszenia tuningu driftowego, które można zamontować w pojazdach osobistych w klubie samochodowym Los Santos. Dodatkowo fanatycy driftu mogą się wyróżnić szeregiem nowych oznaczeń, które można zastosować wyłącznie na pojazdach z tuningiem driftowym.

 1. Vulcar Nebula Turbo (sportowy klasyk) - Pojazd ten jest ponownie dostępny w sprzedaży na stronie internetowej Southern San Andreas Super Autos.
 2. Übermacht Cypher (sportowy)
 3. Übermacht Sentinel Widebody (sportowy)

Zmiany Ekonomii

Wraz z letnią aktualizacją zaszły zmiany w ekonomii GTA Online. Podwyższono podstawowe stawki GTA$ za następującą zawartość:

 • Zlecenia taksówkarskie (gramy na sesji) - 150% więcej zarobków [x2,5]
 • Misje Życia na jachcie - 100% więcej zarobków [x2]
 • Misje lowriderowe (Lamar) - 100% więcej zarobków [x2]
 • Misje Operacji: Niedokończone sprawy (Agent ULP) - 100% więcej zarobków [x2]
 • Misje fabularne dla Kasyna - 50% więcej zarobków [x1,5]
 • Misje Finisz Geralda - 50% więcej zarobków [x1,5]
 • Misje porządkowe Madrazo - 50% więcej zarobków [x1,5]
 • Misje konfiskaty Premium Deluxe Simeona - 50% więcej zarobków [x1,5]
 • Misje Operacji: Przewrót - 50% więcej zarobków [x1,5]
 • Wyścigi bolidów - 50% więcej zarobków [x1,5]

Prócz większych wypłat za powyższe misje i aktywności, został też zwiększony czas na wykonanie misji sprzedaży naszego towaru z bunkra lub z wytwórni klubu motocyklowego. Od teraz jest od dłuższy o 50% dla sprzedaży solo, czyli takich w których sami sprzedajemy nasz towar. Sprzedaże z większą ilością graczy pozostały na dotychczasowych warunkach.

Elementy kosmetyczne

Do asortymentu sklepów odzieżowych dodano ponad 150 elementów odzieży oraz akcesoriów dla mężczyzn, a także ponad 200 elementów odzieży oraz akcesoriów dla kobiet. Jest w czym wybierać, pytanie, ktoś to ogarnia? ;)

Usprawnienia rozgrywki

 • Tak jak już wspominałem, w kilku misjach sprzedaży towaru z wytwórni wydłużono czas misji o 50%, gdy gracz wykonuje je samotnie, dotyczy to wszystkich wytwórni motocyklowych i bunkrów.
 • Opancerzenie Sparrowa i RM-10 Bombushki zwiększono o 50%.
 • Zapas przekąsek gracza będzie w pełni uzupełniany w momencie uruchamiania z poziomu lobby misji od kontaktów i napadów.
 • Zaktualizowano przyciski wyświetlane po niepowodzeniu misji.
 • Wyścigi równoległe mogą teraz trwać więcej rund.
 • Usunięto lub zmieniono moment wysyłania wielu wiadomości SMS i e-mail, żeby gracz nie otrzymywał wielu wiadomości naraz.
 • Gracze mogą teraz przenosić swojego Avengera pomiędzy hangarem i bazą za pomocą menu interakcji.
 • Minimalna liczba graczy wymagana do uruchomienia Szturmu na Cayo Perico zwiększyła się z 4 do 8 osób.
 • Do menu lobby wyścigów dodano menu zaawansowanych opcji, gdzie umieszczono wiele z najrzadziej wykorzystywanych opcji wyścigów.
 • Sekcja „Stroboskopy w Music Locker” została przeniesiona z menu interakcji do menu pauzy.
 • Menu garaży klubu nocnego i biura zostały wyodrębnione jako oddzielne sekcje podczas zamawiania pojazdów od mechanika.
 • Zniesiono wymaganie rangi dla kupowania nieruchomości.
 • Podczas serii wyścigów dodano nową opcję pola startowego, która sortuje graczy w zależności od ich miejsca w poprzednim wyścigu.
 • Do ekranu powitalnego oraz innych ekranów ostrzegawczych dodano odnośnik do Regulaminu społeczności.
 • Spersonalizowane nazwy pojazdów na Arenę wojny będą teraz widoczne tylko dla lokalnego gracza.