GTA Online DLC - The Criminal Enterprises

Pierwsze oficjalne informacje o letniej aktualizacji dla GTA Online otrzymaliśmy od Rockstar Games w ramach "Aktualizacji dla społeczności Grand Theft Auto i Red Dead Online" z dnia 7 lipca 2022. Początkowo większość społeczności GTA spodziewała się wydania tej aktualizacji w dniu 19 lipca, ale ten termin ostatecznie został przesunięty na 26 lipca 2022 roku o czym zostaliśmy poinformowany poprzez opublikowanie w dniu 21 lipca oficjalnej zapowiedzi The Criminal Enterprises

The Criminal Enterprises jest obszerną aktualizacją, która wprowadza nowe misje oraz ulepszenia do GTA Online, w tym rozszerzenie możliwości biznesowych we wszystkich przestępczych karierach oraz nowe, złożone misje od kontaktów, w których współpracuje się z IAA. Otrzymujemy również wyczekiwane od dawna przez graczy usprawnienia, które zapewnią więcej wolności i możliwości wyboru podczas wspinaczki po szczeblach przestępczej kariery w południowym San Andreas. Gracze będą zgarniać zwiększone wypłaty za różne elementy rozgrywki i cieszyć się nowościami takimi jak: nowe tryby, samochody, przedmioty kolekcjonerskie i specjalne wydarzenia będą pojawiać się przez całe lato, w tym nowy salon samochodowy, w którym można przetestować nowe pojazdy lub po prostu kupić je na miejscu.

The Criminal Enterprises wprowadza świat GTA Online na kolejny etap rozwoju na wszystkich platformach. Cała aktywność związana z biznesem, w szczególności misje sprzedaży jest od teraz dostępna w sesjach prywatnych (tylko dla zaproszonych, ekipy i znajomych). Tu warto dodać, że społeczność o taką zmianę prosiła od dawna. Oprócz tej zmiany otrzymujemy także nowe elementy rozgrywki oraz usprawnienia doświadczeń, którymi są między innymi: zmniejszenie skuteczności pocisków samonaprowadzających i systemów przeciwrakietowych Oppressora II, szybszym i łatwiejszym sposobie na uzupełnianie zdrowia podczas walki poprzez łatwiejszy dostęp do przekąsek i pancerza oraz wielu innych nowościach, o których dowiemy się zapewne po premierze DLC.

Aktualizacja The Criminal Enterprises wprowadza również kilka zmian w ekonomii, w tym stałe zwiększenie wypłat za wyścigi i tryby adwersarza, zwiększone wypłaty za oryginalne napady oraz Skok na koniec świata, większe wypłaty dla ochroniarzy, partnerów i członków klubów motocyklowych.

 

Prezesi

Posiadacze biura prezesa zauważą nową menadżerkę, Lupe, gotową do pomocy w pozyskiwaniu dodatkowych specjalnych ładunków zapełniających puste półki. Dla prezesów dostępna będzie również nowa działalność poboczna, w ramach której dostawa specjalnych ładunków będzie pojawiać się codziennie przed magazynem, spakowana i gotowa do dostarczenia do doków. Ponadto do misji namierzania dodane zostaną dwa nowe źródła specjalnych ładunków, zwiększając różnorodność misji dostępnych dla przestępców gospodarczych.

Motocykliści

Siedziby klubu otrzymają darmowe unowocześnienie warsztatu motocyklowego, pozwalające prezydentom modyfikować motocykle klientów zgodnie ze specyfikacją i dostarczać je z powrotem do właścicieli za GTA$ i RP. Motocykliści zwiększą również swoją wiarygodność na ulicy i zyski, realizując dwa nowe zlecenia wywieszone na ścianie sali konferencyjnej w siedzibie klubu. Można będzie także zauważyć większy ruch w barze w siedzibie – misja zaopatrzenia baru zapewni pełne beczki, zadowolonych klientów i trochę dodatkowych dochodów dla klubu motocyklowego.

Przemytnicy broni

Ammu-Nation dowiedziało się, że zapewniacie wysokiej jakości towary po uczciwej cenie, i chce nawiązać współpracę. Dostarczajcie codziennie towary do wyznaczonego sklepu Ammu-Nation, aby uzyskać dodatkowe źródło dochodu. Podczas uzupełniania zapasów w bunkrze natkniecie się na dwie nowe misje odnawiania zasobów, więc pamiętajcie, aby wyciągnąć z nich jak najwięcej. Gracze będą mogli też zadzwonić do Agenta 14, będąc w drodze, by zwiększyć postępy w badaniach poprzez pozyskanie danych od dobrze uzbrojonego celu.

Właściciele klubów nocnych

Właściciele klubów nocnych mogą teraz skontaktować się z Yohanem, aby wziąć udział w misjach pozyskiwania towarów do magazynu klubu nocnego, lub zadzwonić do Tony’ego, aby rozpocząć misje zarządzania klubem. Dodano dwie nowe misje zarządzania klubem, zapewniając graczom nowe sposoby promowania swojej legalnej działalności. Tymczasem można utrzymywać odpowiednią atmosferę w klubie, wyrzucając awanturników i odwożąc nieprzytomnych VIP-ów do bezpiecznych miejsc na zewnątrz.

 

Działaj pod przykrywką w misjach Operacji: Niedokończone sprawy

Zyski z gwałtownie rosnących cen paliw wydają się płynąć w jedną stronę - do kieszeni najbardziej znanej, śpiącej na ropie dynastii w rejonie Los Santos, Dugganów. IAA wyczuwa przestępczy spisek - Agent ULP odezwie się w związku z nowymi misjami Operacji: Niedokończone sprawy, w ramach których zleci 1–4 graczom śledztwo w sprawie lokalnych magnatów petrochemicznych, aby sprawdzić, czy to oni są niewidzialną ręką stojącą za rosnącymi cenami ropy.

Zasiądźcie za kierownicą nowych pojazdów

W aktualizacji The Criminal Enterprises pojawi się mnóstwo nowych sposobów na pokonanie trasy od punktu A do B dzięki nowym pojazdom, które będą wprowadzane latem i w późniejszych okresach. W grze pojawią się dwie nowe maszyny, które mogą korzystać z technologii Imani dzięki specjalnym ulepszeniom wprowadzonym przez hakerkę pracującą dla F. Clinton & Partner, w tym moduł zdalnego sterowania, zagłuszacz namierzania rakiet i nie tylko.

Wprowadzamy również nowe pojazdy do tuningu, a Benny’ְs Original Motor Works rozszerza swoje możliwości, aby pracować nad dodatkowymi furami. Tymczasem Hao chętnie podejmie się pracy nad istniejącym już klasykiem, jak również nad zupełnie nowym wózkiem, który pojawi się później tego lata na konsolach najnowszej generacji. Ponadto szereg bogatszych opcji personalizacji kilku klasycznych pojazdów, z których część możecie już posiadać, nada im nowy wygląd i nowe życie.

Co z furami od Hao na PC? Czytając powyższy akapit wniosek jest jeden, Hao’s Special Works pozostaje dalej ekskluzywem na konsolach dziewiątej generacji - PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.