Encyklopedia: GTA Online - DLC - The Chop Shop

GTA Online DLC - The Chop Shop

Informacjami na temat zimowego DLC dla GTA Online Rockstar Games podzielił się 30 listopada 2023 roku, poprzez ogłoszenie co będzie głównym zajęciem posiadaczy nowej nieruchomości - Złomowiska. Do ostatniej chwili trzymali w tajemnicy nazwę tej aktualizacji, gdyż jej tytuł poznaliśmy wraz z premierą The Chop Shop. Co prawda tutaj mogła te zawirowania wprowadzić także rychła premiera pierwszego Trailera nowej odsłony Grand Theft Auto i dla tego wyszło jak wyszło... Aktualizacja została udostępniona 12 grudnia 2023 roku na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One i PC. Premierowa zapowiedź aktualizacji GTA Online: The Chop Shop:

Współpracujcie ze słynnym deweloperem i fanem motoryzacji Yusufem Amirem z Liberty City, którego najnowsze przedsięwzięcie polega na zuchwałych kradzieżach najcenniejszych pojazdów w Los Santos, w ramach GTA Online: The Chop Shop.

Rockstar Games Newswire

Złomowisko

Za fasadą tworzoną przez warsztat Red’s Auto Parts kryje się niezgłębiony potencjał operacji kryminalnej. W połączeniu z waszymi umiejętnościami i gustem Yusufa względem egzotycznych samochodów złomowisko będzie służyć za idealną przykrywkę. Nie rzuca się w oczy, więc władze nie będą tam węszyć, a zawiera wszystko, czego będziecie potrzebować do wykonania zapierających dech w piersi kradzieży najcenniejszych pojazdów w południowym San Andreas.

W każdym tygodniu właściciele złomowisk mogą wykonywać trzy wielostopniowe Kradzieże dla złomowiska. Podczas tych akcji w trybie swobodnym możemy przeprowadzać rozpoznanie i planować kradzież cennych pojazdów, które można potem sprzedać lub zezłomować dla zysku. Właściciele złomowisk mogą kupić holownik, który otworzy dostęp do usług holowniczych, podczas których możemy zabierać porzucone samochody, żeby na złomowisku rozebrać je na części. Ukończenie usługi holowniczej na jakiś czas zwiększa także dochód bierny generowany przez złomowisko. Złomowane pojazdy są na złomowisku z biegiem czasu rozbierane na części. Po zakończeniu procesu gracze otrzymają zapłatę.

Nalot na farmę Cluckin' Bell

Dajcie popalić organom ścigania, kładąc kres korupcyjnej współpracy policji z rozkwitającym kartelem podczas Nalotu na farmę Cluckin’ Bell. Jest to najnowsza, wypełniona po brzegi akcją aktualizacja GTA Online, która 7 marca 2024 roku ukazała się za darmo na wszystkich platformach. Gdy Vincent Effenburger został zwolniony ze stanowiska szefa ochrony w kasynie Diamond, najpierw ratował się fuchą sklepowego ochroniarza, a potem znalazł swoje miejsce w Departamencie Policji Los Santos.

Pojazdy

Na premierę dodano jedenaście nowych pojazdów, a ostateczną listę pojazdów możecie zobaczyć poniżej:

 1. Grotti Turismo Omaggio (supersamochód) – dostępne ulepszenia Imani
 2. Vapid Aleutian (SUV) – dostępne ulepszenia Imani
 3. Declasse Vigero ZX Kabriolet (muscle) – dostępne ulepszenia HSW (tylko na PlayStation 5 i Xbox Series X|S)
 4. Karin Vivanite (SUV) – dostępne ulepszenia HSW (tylko na PlayStation 5 i Xbox Series X|S)
 5. Fathom FR36 (coupe)
 6. Vapid Dominator GT (muscle)
 7. Declasse Impaler LX (muscle)
 8. Karin Asterope GZ (sedan)
 9. Vapid Stanier LE Cruiser (służby ratunkowe) - Ten policyjny radiowóz można odblokować do kupienia, wykonując rozpoznanie do misji Kradzież pojazdu – Gangster.
 10. Vapid Nieoznakowany Cruiser (służby ratunkowe) - Ten nieoznaczony policyjny radiowóz można odblokować do kupienia, przetrwawszy 5 minut podczas 3-gwiazdkowego pościgu.
 11. Policyjny Riot (służby ratunkowe) - Tę furgonetkę policyjną można odblokować do kupienia, zgubiwszy w sposób naturalny 4/5-gwiazdkowy pościg.
 12. Bravado Dorado (SUV)
 13. Brute Boxville (sanitarny) (furgonetka)
 14. Albany Cavalcade XL (SUV) - udostępniony 11.01.2024
 15. Gallivanter Baller ST-D (SUV) - udostępniony 15.02.2024
 16. Declasse Impalerem SZ (sedan) - udostępniony 22.02.2024
 17. Bravado Gauntlet Interceptor (służby ratunkowe) - udostępniony wraz z premierą Nalotu na farmę Cluckin’ Bell
 18. Canis Terminus (terenowy) - udostępniony wraz z premierą Nalotu na farmę Cluckin’ Bell
 19. Vapid Benson (Cluckin' Bell) (komercyjny) - udostępniony wraz z premierą Nalotu na farmę Cluckin’ Bell

Broń

Dodano jedną nową broń, dostępną do kupienia w furgonetce z bronią oraz zbrojowni w agencji.

 • Karabin ofensywny

Nowe wyścigi i tuning driftowy

Posiadacze członkostwa w klubie samochodowym Los Santos mogą uzyskać dostęp do różnych wyścigów driftowych, podczas których należy zdobyć jak najwyższy wynik, wykonując serie driftów, unikając przeszkód i gromadząc mnożniki punktów. Wyścigi driftowe można uruchomić za pomocą nowego znacznika serii na mapie lub u organizatora wyścigów w klubie samochodowym LS. W tych wyścigach korzysta się z tuningu driftowego dostępnego dla 7 istniejących dotychczas i 1 nowego pojazdu:

 1. Declasse Yosemite Drift (muscle)
 2. Declasse Tampa Drift (sportowy)
 3. Annis Remus (sportowy)
 4. Annis Euros (sportowy)
 5. Karin Futo GTX (sportowy)
 6. Annis ZR350 (sportowy)
 7. Dinka Jester RR (sportowy)
 8. Fathom FR36 (coupe) - nowy pojazd

Tuning driftowy można zamontować w powyższych pojazdach osobistych w trybie swobodnym wewnątrz klubu samochodowego Los Santos.

Zwierzęta w trybie swobodnym

W trybie swobodnym na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S dodano zwierzęta. Dotychczas zwierzęta były dostępne jedynie w trybie fabuły, od teraz są również dostępne w GTA Online, ale tylko na wspomnianych konsolach. Zwierzęta w trybie swobodnym na konsolach na PlayStation 5 i Xbox Series X|S można włączyć lub wyłączyć w kreatorze.

Garaż Klubu Vinewood

Nowy garaż - dostępny jedynie dla posiadaczy GTA+, w którym można zmieścić 100 pojazdów. Jeśli członkostwo GTA+ gracza wygaśnie, wszelkie jego pojazdy wewnątrz garażu Klubu Vinewood będą dalej tam zmagazynowane i pozostaną dostępne, ale nie będzie ich można wymienić ani przenieść do garażu kolejnych pojazdów.

Pozostałe zmiany i usprawnienia rozgrywki

 • Wyzwania dnia, zawierające szereg nowych wyzwań, zastąpią dotychczasowe zadania dnia, znajdujące się w menu interakcji.
 • Gracze będą teraz otrzymywać prezent w dzień urodzin swojej postaci (datę utworzenia). Prezenty zostaną także dodane retroaktywnie.
 • Gracze na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S otrzymają w menu interakcji dostęp do sekcji organizacji pojazdów, która pozwala łatwo przenosić własne pojazdy pomiędzy garażami.
 • Menu interakcji zostało zaktualizowane i teraz dostęp do najpopularniejszych funkcji jest łatwiejszy.
 • Bronie do znalezienia w trybie swobodnym zostały zaktualizowane i umieszczone w nowych miejscach.
 • Gracze mogą teraz przydzielić własne nazwy piętrom garażu przy Eclipse Blvd.
 • Skrócono czas przejścia pomiędzy trybami podczas rozgrywania listy lub serii gier.
 • Usunięto ograniczenia rangi podczas kupowania broni miotanej.
 • Usługi optymalizacyjne w klubie samochodowym Los Santos są teraz dostępne na PC, PS4 i Xbox One.
 • Gracze mogą teraz zdobywać reputację klubu samochodowego Los Santos, uruchamiając prywatne przejęcie.
 • Szafy grające w nieruchomościach graczy mogą teraz odtwarzać dowolną stację radiową.
 • Pościgi i wyścigi uliczne zapewniają teraz o 20% więcej reputacji w klubie samochodowym Los Santos.
 • Gracze rejestrujący się po raz pierwszy jako prezesi, VIP-y i prezydenci klubu motocyklowego za pomocą opcji „Zarejestruj się jako szef” w trybie swobodnym mogą teraz nadać nazwę swojej organizacji lub klubowi motocyklowemu.
 • Up-N-Atomizer we wnętrzach budynków zostanie wyłączony, aby zapobiec zacinaniu się graczy w środku.
 • Rozmowa głosowa na konsolach będzie teraz domyślnie wyłączona. Tę opcję można zmienić w menu pauzy > Ustawienia > Czat głosowy > Czat głosowy włączony.
 • Zaktualizowano opcję zgłaszania graczy oraz akcji stworzonych przez graczy. Ta opcja jest dostępna w menu pauzy > Online > Gracze > Zgłoś gracza lub w menu pauzy > Online > Gracze > Zgłoś akcję.
 • Dodano opcje, które mają ograniczać wyświetlanie w grze wiadomości tekstowych z telefonu. Teraz wyświetlanie można ograniczyć tylko do wiadomości od znajomych lub ekipy bądź zupełnie zablokować wiadomości tekstowe od graczy. Ta opcja jest dostępna w menu pauzy > Online > Opcje > Wiadomości tekstowe od graczy.
 • W ramach tej aktualizacji dokonano do kreatora kilka nowości.

14 grudnia 2023 r. do GTA Online w menu interakcji zostały dodane tygodniowe wyzwania, za których ukończenie przysługują duże nagrody.

Nowa znajdźka

Muzyka do znalezienia w grze - dodano nowy przedmiot kolekcjonerski w postaci składanki do znalezienia dla DJ Pooha, prowadzącego radia West Coast Classics. Posłuchajcie, by sprawdzić, jak słynni znajomi DJ Pooha gratulują mu 10 lat prowadzenia West Coast Classics. Jeżeli szukacie telefonu do radia West Coast Classics, który zostanie odebrany przez DJ Pooha, a następnie wskaże nam lokalizację tej znajdźki to 611-555-0110.

Elementy kosmetyczne

 • Do asortymentu sklepów odzieżowych dodano ponad 150 elementów odzieży oraz akcesoriów dla mężczyzn.
 • Do asortymentu sklepów odzieżowych dodano ponad 150 elementów odzieży oraz akcesoriów dla kobiet.
 • Do oferty salonów fryzjerskich dodano 1 nową fryzurę dla kobiet i 1 nową fryzurę do mężczyzn.
 • Do oferty salonów tatuażu dodano 32 tatuaży dla obu płci.