Aktualności: Seria Grand Theft Auto

Czy aby na pewno to koniec GTA Online?

Hao’s Special Works

Dziś w końcu znalazła się chwila, aby nadrobić zaległości z "rodzimej prasy" i po przeczytaniu kilku plotek o GTA trafiłem na newsa opublikowanego na Interia GRY. Tak, zawarte w tym artykule spekulacje zastanawiają mnie, czy aby na pewno autor tekstu odrobił pracę domową i zapoznał się z wcześniejszymi oświadczeniami Rockstar Games co do najbliższych losów GTA V, a dokładnej jego multiplayera czyli GTA Online.

Ale po kolei... Na początku września 2022 roku, po prawie dziewięciu latach od premiery Gran Theft Auto V Rockstar Games zaktualizował stronę z podziękowaniami na której to rozpoczął od słów:

Grand Theft Auto V and Grand Theft Auto Online represent the combined efforts of our global team over many years. We want to acknowledge and thank everyone who has contributed to these games, from their original launch in 2013 all the way through to present day.

W tłumaczeniu na język polski możemy przeczytać "Grand Theft Auto V i Grand Theft Auto Online reprezentują wspólne wysiłki naszego globalnego zespołu na przestrzeni wielu lat. Chcemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tych gier, od ich pierwotnej premiery w 2013 roku aż do dnia dzisiejszego".

Na podstawie tych słów powstała spekulacja (Rockstar zamyka projekt GTA V. Co to oznacza w kontekście GTA VI?) iż w ten sposób Gwiazdy Rocka chcą przekazać społeczności GTA Online ze kończą z rozwojem ów tytułu. Tylko czy aby na pewno? Wróćmy do wcześniejszych oświadczeń Rockstara w tej kwestii, czyli do dnia 4 lutego 2022, a dokładniej do "Aktualizacja dla społeczności Grand Theft Auto" w której to dowiedzieliśmy się w dużym skrócie że między innymi premiera GTA V oraz GTA Online na konsole obecnej generacji jest już praktycznie gotowa, a także że pracują już nad GTA 6. Oczywiście ten artykuł Gwiazd Rocka został zakończony podziękowaniami dla społeczności... To że pracują już nad Grand Theft Auto 6 nie oznacza, moim zdaniem, iż w planach jest rychłe porzucenie GTA Online...

Jak wiecie 15 marca 2022 Grand Theft Auto V, a także jego multiplayer GTA Online doczekały się ulepszonej wersji na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Jak sądzicie czy wydanie ulepszonej wersji miałoby sens jeżeli w planach byłoby rychłe jej porzucenie? W mojej ocenie byłby to raczej strzał w stopę i posłanie w kierunku społeczności GTA niezbyt dobrego sygnału... Po za tym w dniu 7 lipca 2022 Gwiazdy napisały między innymi:

Dodatkowo wciąż będziemy dbać o przygotowywanie wydarzeń sezonowych, premii i wyzwań dla społeczności, żeby Los Santos było tak nieprzewidywalne i dynamiczne jak zawsze.

Czy słowa sprzed dwóch miesięcy zwiastują rychły koniec? Na to pytanie proszę was o opinie w komentarzach na naszych profilach na Facebooku lub Twiterze.

Po za tym duża część społeczności wciąż liczy na wydanie ulepszonej wersji na PC, a przynajmniej na wprowadzenie na komputerach warsztatu Hao’s Special Works w klubie samochodowym Los Santos.

Kończąc dzisiejsze przemyślenia dodam jeszcze jaki sens miałoby wprowadzenie na kilka miesięcy subskrypcji GTA+?