Aktualności: Grand Theft Auto Online

Jak spokojnie grać w GTA Online na PC w 2023r.?

GTA Online - Problemy z exploity na PC!

Ostatnie dni dla graczy Grand Theft Auto Online w wersji na komputery osobiste nie są łaskawe. Niestety powstały ekstremalne exploity, które niektórym graczom nie pozwalaną grać, a problem dotyczy w tym przypadku nie tylko trybu multiplayer, ale również i fabuły.

Jak zapewne wiecie od kilku dni jest dostępne w sieci tak zwane "menu", które w ekstremalnych warunkach nie pozwala zagrać nawet w fabule GTA V za sprawą exploitu stworzonego przez hakerów. Początkowo nie planowałem odnosić się do sprawy, aby nie robić reklamy twórca bardzo złego narzędzia, ale sprawa stała się na tyle poważna, ze wypada was o tym poinformować.

Jak podają specjaliści od bezpieczeństwa exploity do GTA pozwalają nie tylko uszkodzić nasze zapisy z Online, ale również wgrać hakerom zdalnie na nasz komputer inne niebezpieczne exploity, wirusy itp. Tak więc sytuacja jest groźna i zagraża bezpieczeństwu danym zgromadzonym w komputerze.

Czy da się dziś spokojnie grać w GTA Online na PC? To zależy, czy będziesz mieć szczęście i twój Rockstar ID nie trafi w ręce hakerów. Jeżeli go zdobędą są wstanie nawet crashować Tobie GTA V (fabuła). Pierwsze informacje na temat problemu w multipleyerze przekazał nam @TezFunz2 na swoim Twitterze.

Do sprawy odniósł się także sam Rockstar, gdzie napisał "Jesteśmy świadomi potencjalnych nowych luk w GTA Online na PC, które zamierzamy usunąć w nadchodzącej planowanej aktualizacji tytułu związanej z bezpieczeństwem".

Na tą chwilę pozostaje się tylko uzbroić w cierpliwość i poczekać, aż Rockstar naprawi luki bezpieczeństwa. Jeżeli natomiast dotknął Ciebie osobiście opisany powyżej problem należy niezwłocznie skontaktować się z pomocą techniczna.

Kwestie bezpieczeństwa są bardzo istotne, w dzisiejszych czasach. Na naszych komputerach posiadamy wiele danych, które są cenne dla "cyberprzestępców". Szczególnie jeżeli komputer nie służy nam tylko do zabawy, ale także do pracy i korzystania z bankowości internetowej. Powinniśmy zawsze pamiętać o przestrzeganiu "dobrych praktyk" korzystania z Internetu i nie instalowanie nieznanych programów. O korzystaniu z programu antywirusowego już nie wspomnę.

W kwestii czy grać aktualnie w GTA Online na PC nie chcę się jednoznacznie wypowiadać, to decyzja każdego z osobna czy podejmuje ryzyko, czy też woli profilaktycznie się wstrzymać z rozgrywką do czasu rozwiązania problemu. Ja osobiście jesienią zeszłego roku przeniosłem się z grą w GTA Online na konsolę. Początkowo miałem owszem problemy z przyzwyczajeniem się do sterowania tylko padem, 7 lat gry w GTA Online na komputerze wypracowało u mnie pewne nawyki co do myszki ;)