Aktualności: Grand Theft Auto Online

Rockstar nie tylko pracuje nad GTA 6, ale również nad dużą aktualizacją GTA Online!

Rockstar nie tylko pracuje nad GTA 6, ale również nad dużą aktualizacją GTA Online!
Newswire Rockstar Games

Wczoraj, 2go kwietnia 2024 roku Rockstar Games opublikował artykuł pod tytułem "Ciesz się wszystkimi korzyściami płynącymi z członkostwa w GTA+" w którym to pisze między innymi że członkostwo w GTA+ jest dla każdego najlepszym sposobem na maksymalne wykorzystanie możliwości GTA Online.

Na pierwszy rzut oka ta informacja jest ala reklamą członkostwa GTA+, ale jest pewien szkopuł, między wierszami Rockstar wspomina iż pracuje nad dużą aktualizacją GTA Online, którą otrzymamy już tego lata.

Jeszcze w tym roku w The Vinewood Club pojawi się znacznie więcej, w tym dodanie warsztatu pojazdów w garażu Vinewood Club oraz nowej aplikacji na telefony członków w grze, aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do specjalnych korzyści klubu.

...

Poza tym wypatrujcie okazji do zdobycia nowego, dodatkowego supersamochodu w ramach członkostwa GTA+ dzięki dużej aktualizacji GTA Online, która odbędzie się tego lata.

Rockstar Games Newswire

Jak widzicie powyżej Rockstar wyraźnie podkreśla, iż pracuje nad dużą aktualizacją GTA Online. Co będzie głównym motywem nadchodzącego DLC do GTA Online? Tego nie wiemy, ale już huczy od spekulacji. Większość graczy podejrzewa ze może chodzić o tak zwane policyjne DLC, które w ostatniej chwili zostało zastąpione przez Los Santos Summer Special, wydane 11 sierpnia 2020 roku po "aferze" w Stanach Zjednoczonych z policją w roli głównej. Wtedy spekulowano ze Gwiazdy Rocka pracują nad policyjnym DLC. Teraz natomiast w ostatnich aktualizacjach GTAO otrzymaliśmy pojazdy policyjne, a w nalocie na farmę Cluckin' Bell Vincent wyraźnie sugeruje nam iż jeszcze wrócimy do roli policjanta. A przynajmniej tak ja czytam miedzy wierszami.

Jak wiemy GTA+ jest tylko na konsolach obecnej generacji i tam na pewno zostanie wydana wspomniana duża aktualizacja. Wiemy również, że Rockstar ostatnio robił miejsce na PS4 i Xbox One pod przyszłe DLC, więc na poprzedniej generacji zapewne też trafi ta aktualizacja, ale bez zawartości typowej dla GTA+. A co z graczami na PC? Aktualizacja zapewne będzie, ale czy otrzyma GTA+ i ulepszenia HAO? Jak ostatecznie będzie dowiemy się już w te lato. Nowością jest to że Rockstar Games tak wcześnie informuje że pracują nad nowym DLC. Podejrzewam iż ten wybieg jest celowy, aby utrzymać graczy w GTA Online. Wiadomą jest że wszyscy czekamy na Grand Theft Auto VI, ale większość graczy zaczęła odpuszczać GTAO wychodząc z założenia że już nic większego nie otrzyma ten multiplayer. Ja osobiście myślę że do samej premiery GTA 6 będą mniejsze lub większe aktualizacje GTA Online. Pamiętajmy GTA 6 to fabuła, a co po fabule? GTA Online 2? A może potężna aktualizacja GTA Online wprowadzająca mapę z GTA 6. Tutaj weźcie dużą poprawkę na moje marzenie, zapewne tak się nie stanie. Ale powiedźcie czy GTA Online z mapą GTA V oraz GTA VI nie byłoby wspaniałym prezentem od Rockstara?

Pozwólcie ze po spekuluję nad tym pomysłem oraz rozwiązaniem problemu pojazdów typu "OP". Wystarczyłoby aby gracz mógł przenosić swoją postać pomiędzy tymi mapami. To co zostało osiągnięte na mapie GTA V zostaje w Los Santos, włącznie z kasą, a do stanu Leonida trafiamy bez dotychczasowego dobytku i rozpoczynamy swoją kryminalną karierę na nowo. No ewentualnie przechodziły by statystyki gracza i poziom. Tak aby można było podróżować w tą i spowrotem bez przeszkód samolotem bądź statkiem (rejsowym). Lotnisko międzynarodowe jest, port morski co prawda nie istnieje w GTA Online, ale jeszcze trochę czasu jest ;)

Podziel się: