Aktualności: Grand Theft Auto Online

Rockstar zdradza kilka szczegółów na temat letniej aktualizacji

Postacie ubrane w kamizelki stróżów prawa
Newswire Rockstar Games

Dzisiaj Rockstar Games podzielił się z nami kilkoma szczegółami na temat nadchodzącej letniej aktualizacji do GTA Online. Potwierdziło się - jednym z wątków będzie dalsza współpraca z Vincentem - Policyjne DLC ;) Tytuł co prawda dalej pozostaje tajemnicą ale ;) 

Ale od początku Rockstar aktualizacje zapowiada w ten sposób - Już tego lata: zupełnie nowy wymiar samozwańczej sprawiedliwości oraz nowe nieoficjalne wezwania policyjne dla Vincenta, aktualizacje kreatora i nie tylko...

Parafrazując Maude Eccles, ten świat pełny jest szumowin i miału, więc musimy być jego częścią. Tego lata w ramach kolejnej dużej aktualizacji GTA Online zapolujecie na (wartościowych) łotrów i wyczyścicie ulice południowego San Andreas z przeróżnych szumowin dzięki własnej firmie zajmującej się chwytaniem przestępców. Pamiętacie jej postać z fabuły? Jak dobrze rozumiem otrzymamy nowy biznes w którym będziemy zajmować się łapaniem poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

W dalszej części czytamy... Tymczasem w mieście Vincent potrzebuje pomocy z narzucaniem swego autorytetu z dala od wścibskiego wzroku władz - usiądźcie za kierownicą swego podrasowanego Cruisera i wykonujcie przeróżne policyjnopodobne działania w całym Los Santos. Czyli kontynuujemy współpracę o dobrym znajomym, zresztą - Vincent zapowiadał nam po pierwszym finale Nalotu na farmę Cluckin' Bell że jeszcze się spotkamy ;)

Oprócz tego wykorzystajcie nowe narzędzia i rekwizyty, żeby tworzyć w kreatorze własne, emocjonujące wyścigi driftowe i równoległe. Te i inne atrakcje czekają na was w tym miesiącu. Aktualizacja GTA Online, która ukaże się latem, wprowadzi także kolekcję nowych pojazdów do podziwiania i zbierania, zwiększy nagrody za różne istniejące tryby i misje, w tym zlecenia taksówkarskie, wyścigi bolidów, Operację: Niedokończone sprawy i nie tylko.

Ulepszenia kreatora

Nowe funkcje i opcje kreatora rozbudują i tak bogaty już wachlarz narzędzi, którymi nasza społeczność tworzy mistrzowskie dzieła. Są wśród nich m.in. możliwość projektowania wyjątkowych wyścigów driftowych i równoległych oraz nowe ozdoby rozmieszczenia - od kierowców kręcących bączki do podskakujących lowriderowców, animacji tłumu i nie tylko.

Dodatkowo testowanie wyścigów stanie się prostsze, ponieważ teraz można uruchamiać test z dowolnego punktu kontrolnego. Twórcy dostaną też opcję ścigania się przez kilka rund, zanim wyłoniony zostanie zwycięzca, oraz nowe ulepszenia, które pomogą społeczności tworzyć i udostępniać niesamowite wyścigi, deathmatche i nie tylko.

Zawsze rozglądamy się za ciekawymi akcjami, które pasowałyby do naszej Serii społeczności, więc podczas zapisywania akcji lub udostępniania jej w mediach społecznościowych oznaczcie ją tagiem #CommunitySeries, żebyśmy mogli zerknąć na nią okiem. Jeśli po raz pierwszy tworzycie akcje w GTA Online, zapraszamy do zapoznania się z naszym oficjalnym poradnikiem.

Zielony Överflöd Pipistrello

Aktualizacje rozgrywki

Nieustannie pracujemy nad poprawieniem wrażeń użytkowników GTA Online, a letnia aktualizacja zawierać będzie zestaw zmian w oparciu o sugestie graczy przesłane poprzez stronę wyrażania opinii o GTA Online.

Wśród zmian znajdować się będzie dłuższy czas misji sprzedaży, żeby ułatwić samotnym graczom wykonanie misji sprzedaży towaru z wytwórni klubów motocyklowych i bunkrów. Oprócz tego przekąski będą się automatycznie uzupełniać w czasie rozpoczynania większości misji, możliwości defensywne i pancerz Sparrowa i Bombushki zostaną wzmocnione i nie tylko.

Niezmiennie monitorujemy i modyfikujemy nagrody za misje, żeby wszystkie zadania zapewniały odpowiednią frajdę i wynagrodzenie. Dlatego też zwiększymy podstawowe nagrody za wyścigi bolidów, zlecenia taksówkarskie oraz wiele misji od kontaktów.

Idą pozytywne zmiany, ale to nie wszystko... Członkowie GTA+ na PS5 i Xbox Series X|S będą mogli w ramach korzyści członkowskich odebrać darmowego Överflöda Pipistrello (supersamochód) w w dniu premiery letniej aktualizacji - o tydzień wcześniej niż reszta graczy. Szczerze myślałem, że zapowiedziany już jakiś czas temu Pipistrello, będzie ekskluziwem dla członków GTA plus, ale się pomyliłem. Rockstar wyraźnie podkreśla ze wszyscy gracze będą mogli go posiadać ;)

Co więcej, na razie tyle... Kiedy premiera? Jak czytamy "Te i inne atrakcje czekają na was w tym miesiącu." Czyli premiery możemy spodziewać się jeszcze w czerwcu ;) Dziś kończy się aktualny GTA+, jutro zapewne poznamy szczegóły na kolejny okres... 

Podziel się: