Aktualności: Grand Theft Auto V

Dziewiąte urodziny GTA V

9te urodziny GTA V

To już dziewięć lat od czasu premiery Grand Theft Auto V, które to 17 września 2013 roku zadebiutowało na  Playstation 3 oraz Xbox 360. Jak na tamte czasy GTA 5 wyciskało ostatnie poty z ówczesnych konsol, przypomnijmy sobie fakt, iż w listopadzie 2013 roku zadebiutowały konsole ósmej generacji, czyli Playstation 4 oraz Xbox One. To na nich gra rozwinęła skrzydła i z pewnością można powiedzieć ze twórcy na ósmej generacji mogli udostępnić graczom wspaniały świat GTA.

W tym roku doczekaliśmy się wydania na dziewiątą generację konsol, 15 marca 2022 roku Gwiazdy Rocka wydały odświeżoną wersję Grand Theft Auto, w której to piąteczka otrzymała nowe ficzery graficzne, a moduł sieciowy - GTA Online ekskluzywny warsztat Hao's Special Works, który jest dostępny jedynie na Playstation 5 i XBOX Series X|S. Dodatku z HSW na pewno z powodu zbyt małej mocy obliczeniowej nie otrzymają konsole poprzedniej generacji, a PC cały czas czekamy - tylko pytanie czy się doczekamy ;)

Tu warto wspomnieć o najnowszych spekulacjach, po tym jak Rockstar Games na początku września 2022 roku, po prawie dziewięciu latach od premiery Gran Theft Auto V zaktualizował stronę z podziękowaniami - pisałem o tym tutaj: Czy aby na pewno to koniec GTA Online?

Są dwie teorie z tym związane, jedna która głosi iż Rockstar w ten sposób dyskretnie daje społeczności GTA ze kończy z rozwojem GTA Online, a druga że po prostu przypomnieli iż od czasu ostatniej aktualizacji strony z podziękowaniami minęło wiele lat i trzeba by to zaktualizować. Ja należę do osób, które wierzą że GTA Online jeszcze otrzyma nowy kontent. Powiem więcej bardzo liczę na warsztat Hao's Special Works, choć od razu dodam iż to jest tylko moje życzenie, wydawca nigdy nie napisał iż planuje HSW na komputery.

Na dzień dzisiejszy Grand Theft Auto V sprzedało się w ponad 170 mln egzemplarzy, tak wynika z opublikowanego latem tego roku raportu finansowego Take-Two Interactive Software, które to jest właścicielem wydawcy GTA 5.