Aktualności: Grand Theft Auto Online

Premiera aktualizacji GTA Online: San Andreas Mercenaries

GTA Online: San Andreas Mercenaries - Operacja: Przewrót
Newswire Rockstar Games

Dołączcie do najbardziej nieustraszonych najemników w Los Santos i odbijcie miasto w GTA Online: San Andreas Mercenaries. Stańcie do walki ramię w ramię z Aniołami Los Santos przeciwko siłom Merryweather Security - czytamy na Newswire Rockstar Games.

Dziś, 13 czerwca o godzinie 11 czasu polskiego swoją premierę miało najnowsze DLC - GTA Online: San Andreas Mercenaries, które to wprowadza nową zawartość do gry, a także wiele mniejszych i większych zmian w GTA Online. Ostatnie godziny spędziłem na nagrywaniu sześciu nowych misji, które od dziś są dostępne w grze. Jeżeli się uda wszystko zmontować to jutro pojawią się na YouTube. Od razu uprzedzę, poszliśmy ze znajomym na żywioł i wykonywaliśmy je bez taktycznego przygotowania - robiąc je po prostu pierwszy raz - nie widząc wcześniej żadnych streemów itp. A teraz przejdźmy do meritum dzisiejszej premiery i pozwólcie że przedstawię wam co napisał Rockstar.

Charlie Reed ma imponujące CV - obecnie jest mechanikiem lotniczym w hangarze, ale kiedyś był operatorem sił specjalnych, który przez lata zjadł zęby na wspieraniu różnych napadów w Los Santos. Teraz opracowuje też plan o nazwie Operacja: Przewrót - wielokierunkowy atak na Merryweather Security, żeby raz na zawsze zrzucić tę firmę z piedestału.

Charlie Reed

Według Charliego Merryweather zgromadziło wystarczająco dużo kontraktów obronnych, nielegalnych badań oraz posiada już tyle dobrych, staromodnych biznesów przestępczych, że ograbienie ich w serii podniebnych operacji będzie miało same plusy dla niego i waszych przemytniczych działań. Operacja: Przewrót zawiera sześć nowych misji dla maksymalnie czterech graczy (oczywiście misje można rozegrać również samemu), które sprawdzą nasze najemnicze umiejętności - przeprowadzimy rozpoznanie, zdobędziemy cenne wyposażenie, wykonamy zuchwałe odbicie więźnia i wybijemy zęby doskonale naoliwionej machinie wojennej Merryweather.

Jak rozpocząć Operację: Przewrót? Zacznijmy od wyposażenia naszego Avengera w panel operacyjny, który możemy dokupić do niego w Warstock Cache & Carry. Koszt to 1.450.000 GTA$, a subskrybenci GTA+ otrzymują go za darmo w ramach korzyści obecnego miesiąca, które są dostępne do 19 lipca.

Za pomocą nowego panelu operacyjnego Anioły Los Santos mogą również wykonywać trzy prywatne zlecenia w ramach operacji ALS. W każdej z nich otrzymamy strój za pierwsze ukończenie oraz premie za losowe dodatkowe cele, które można otrzymać do wykonania przy każdym kolejnym rozegraniu tych misji.

W ramach tych zadań będziemy pod osłoną nocy wyskakiwać ze śmigłowca na pokład lotniskowca, wzywać naloty oraz wykorzystywać impuls elektromagnetyczny, żeby dezaktywować rządowe instalacje. Operacje ALS można też rozpocząć, dzwoniąc z iFruita bezpośrednio do Charliego, gdy już zainstalujemy swój panel operacyjny.

Dla działań przemytniczych nastał nowy świt, bo hangary zostały wzbogacone o szereg nowych możliwości i funkcji. We w pełni wyposażonym hangarze można teraz przechowywać i modyfikować Avengera, a także ulepszać swój osobisty arsenał do wersji 2 w warsztacie zbrojeniowym.

W hangarze lubią też pokręcić się koledzy Charliego z wojska. Poproście Roostera McCrawa, zwolnionego dyscyplinarnie ze służby pilota śmigłowca i najnowszego rekruta Aniołów Los Santos, żeby za niewielką opłatą zdobył dla was ładunek. Bardzo ciekawa funkcja, znana nam z magazynów paczek ;)

W naszej nieruchomości znajdziemy od teraz darmowe przekąski i broń, które pomogą nam przygotować się do walki. Jeśli zechcemy odświeżyć swoje umiejętności pilotażu, możemy zajrzeć do Szkoły latania bezpośrednio z wnętrza hangaru - wystarczy podejść do plakatu który wisi na ścianie.

Do laptopa w aplikacji Free Trade Shipping Co. dodano cztery nowe misje namierzania ładunków oraz trzy nowe misje sprzedaży - dla przemytników, którzy wolą usiąść w fotelu kierowcy zamiast w kokpicie pilota. Oj chyba zmienię zdanie o hangarze ;) Do tej pory nie grałem tego biznesu, gdyż misje według mojej oceny były karkołomne, z dużym ryzykiem zniszczenia towaru. Teraz, za kierownicą pojazdu lądowego te misje nabiorą innego wymiaru ;)

Nowe ulepszenia Avengera

Przydatność Mammotha Avengera została bardzo rozszerzona. Nie musimy już kupować bazy (ani hangaru), żeby posiadać i używać Avengera, którego można do siebie wzywać poprzez sekcję Duże pojazdy w menu interakcji. Jednak, jeżeli jesteśmy posiadaczami hangaru z warsztatem będziemy mogli zmodyfikować naszą podniebną fortecę nowymi wojskowymi ulepszeniami: rakietami, modułem maskującym, zagłuszaczem namierzania rakiet, który można aktywować w trybie autopilota oraz montowanymi z przodu karabinami maszynowymi.

Panel operacyjny to z kolei ulepszenie wewnątrz Avengera, które odblokowuje dostęp do Operacji: Przewrót i operacji Aniołów Los Santos opisanych powyżej. Można go nabyć bezpośrednio u Charliego w hangarze lub podczas modyfikowania Avengera w menu ulepszeń Charliego. Jeśli zechcemy dołączyć do walki, ale nie posiadamy jeszcze hangaru, panel operacyjny możemy kupić podczas ulepszania Avengera na stronie Warstock Cache & Carry.

Kolejnym nowym, a za razem ciekawym ulepszeniem dla tego pojazdu jest Mammoth Thruster. Jeśli nasza mobilna podniebna baza unosi się wysoko nad miastem na autopilocie, a my znajdujemy się na ziemi, to potrzebujemy się jakoś tam się dostać - tu właśnie przychodzi z pomocą nowa funkcja, która pozwala wezwać Mammotha Thrustera bezpośrednio do siebie za pomocą menu interakcji. Gdy zbliżymy się do drzwi ładowni Avengera i naciśniemy w prawo na padzie kierunkowym, zostaniemy zadokowani z naszym "Jetpakiem" do środka ładowni.

Nowe pojazdy

Grotti Itali GTO StingerTT (sportowy) dysponuje bogatym rodowodem, który zbudowano na fundamencie z egzotycznego luzu oraz dziesięcioleci włoskich innowacji - tak wygląda nowa generacja importowanego luksusu, teraz dostępna w Legendary Motorsport oraz aktualnie w salonie Luxury Autos.

Podrasujcie swojego Grotti Itali GTO StingeraTT, odwiedzając Imani w warsztacie pojazdów w agencji i wyposażając go w opancerzenie, miny poślizgowe, moduł zdalnego sterowania oraz zagłuszacz namierzania rakiet.

Maibatsu MonstroCiti (terenowy) - reputacja wyprzedza ten pojazd o kilka tysięcy kilometrów: to rodzinny SUV, który prowadzi podwójne życie jako sportowy wóz wyścigowy zdolny do pokonywania każdego terenu na swojej drodze. Przez lata był w Japonii kultową maszyną, a teraz błyskawicznie podbija serca tutejszych kierowców.

Sięgnijcie po Maibatsu MonstroCiti w Southern San Andreas Super Autos lub aktualnie w salonie Luxury Autos i wyposażcie go w ulepszenia Imani w rodzaju modułu zdalnego sterowania i zagłuszacza namierzania rakiet.

Dzisiejsza aktualizacja wprowadza cały zestaw nowych pojazdów, od grubo ciosanych, ale mocnych terenówek w stylu Declasse Waltona L35 i Vapida Ratela do niewykrywalnego dla radarów myśliwca F-160 Raiju, samolotu śmigłowego Mammoth Streamer216. Czy to koniec listy, nic podobnego...

W przyszłym tygodniu pojawi się nowa generacja Bravado Buffalo, bo do salonów trafi EVX. Oprócz tego do sprzedaży ogólnej trafiają limitowane pojazdy z aktualizacji Los Santos Drug Wars - Weeny Issi Rally, Toundra Panthere, Karin Hotring Everon i Willard Eudora. Tymczasem część mniej popularnych pojazdów została wycofana ze stron dystrybutorów, żeby usprawnić działanie tych witryn... ale wozy te będzie można zdobyć w inny sposób, np. w kole fortuny w Diamond Casino & Resort - szkoda, że w Polsce dalej nie można na legalu zakręcić kołem fortuny...

Prócz pojazdów aktualizacja wprowadza także nowy taktyczny SMG - szczytowe osiągnięcie w dziedzinie broni przybocznej: pełny automat, duży magazynek, możliwość strzelania z pojazdu i niszczycielska siła. Aby zdobyć go, powinniśmy odwiedzić furgonetkę z bronią, gdyż tylko tam jest aktualnie dostępny.

taktyczny SMG

Czy to koniec nowości? Nie, ta aktualizacja wprowadza również zmiany równoważące gospodarkę w grze, nowe aktualizacje oparte na opiniach graczy, nowe możliwości w kreatorze oraz nową zakładkę Postępy kariery dostępną na PlayStation 5 i Xbox Series X|S w menu pauzy, gdzie możemy sprawdzić swoje postępy w różnych przestępczych dziedzinach GTA Online. Według zapowiedzi, jeszcze tego lata Rockstar wprowadzi do gry nowe pojazdy i dynamiczne wydarzenia w trybie swobodnym, ponieważ wielki powrót zaliczą napady na opancerzone furgonetki. Dodatkowo już za parę tygodni będziemy mogli wziąć udział w wielkiej bitwie na Cayo Perico. Nowe możliwości eksploracji wyspy El Rubio?