Aktualności: Grand Theft Auto Online

Sprzedajesz pojazdy? Koniecznie się z tym zapoznaj!

Los Santos Customs w Harmony
Newswire Rockstar Games

W tym tygodniu wielu graczy zaobserwowało małą aktualizację GTA Online. Do tej pory nie bardzo było wiadomo co konkretnie ona wprowadza, aż do dziś... Sprzedajesz pojazdy kilka razy dziennie w grze? Koniecznie się z tym zapoznaj!

Rockstar Games wprowadziło kilka dużych zmian w GTA Online przy ostatnich aktualizacjach, między innymi obniżając kwotę, jaką możemy zarobić na sprzedaży naszych pojazdów. Od samego początku gry gracze chętnie odwiedzali Los Santos Customs, aby sprzedać pojazdy, których już nie chcą, na gotówkę na nowe auto lub coś innego. Niestety, ta metoda zdobywania pieniędzy jest obecnie znacznie mniej opłacalna.

Nowy system został właśnie wdrożony!

W grudniowej aktualizacji The Chop Shop wydawca gry Rockstar Games dodała nowy system w backendzie zatytułowany "Dzienne korekty cen sprzedaży pojazdów". Insider Tez2 podzielił się szczegółami na ten temat.

Od wtorku ten system jest już aktywny w GTA Online, a to oznacza duży wpływ na sprzedaż pojazdów osobowych w grze. Celem tej korekty ceny jest obniżenie kwoty jaką otrzymamy za sprzedaż każdego sprzedawanego przez nas pojazdu. Jeśli zalogujesz się do GTA Online i sprzedasz pojazd, otrzymasz normalnie 100% oczekiwanej ceny sprzedaży tego pojazdu. Ale jeśli jednak zdecydujesz się na sprzedaż drugiego pojazd w czasie krótszym niż 18 godzin w realu od ostatniej sprzedaży, to jego cena zostanie obniżona do 50% ceny oczekiwanej. Trzeci pojazd spada do 20%, a czwarty i dalej wynosi zaledwie 5%. Oznacza to, że zamiast pojazdów wartych miliony dolarów otrzymasz zaledwie znikomy ułamek ich pierwotnej ceny sprzedaży.

Walka z osobami kopiującymi pojazdy?

Najpewniej tak, ale rykoszetem obrywamy my uczciwi gracze! Nie chcesz stracić kasy za sprzedane auto, sprzedawaj raz dziennie. Dosłownie! Choć według Tez2 ten czas pomiędzy sprzedażami wynosi 18 godzin w realnym życiu to jeżeli panujesz sprzedaż drogiej bryki poczekaj i upewnij się czy otrzymasz pełną kwotę sprzedaży. Jest to kolejny krok jaki zrobił wydawca w tej sprawie. We wrześniu ubiegłego roku Rockstar wprowadził zmiany dotyczące liczby samochodów, które można sprzedać w ciągu 24 godzin. Tez2 wtedy ujawnił, jak zmniejszono stary limit z 20 pojazdów do 10, a powodem było "rozprawienie się z gliczami" na kopiowanie pojazdów i późniejszy zarobek z sprzedaży tych pojazdów.

Podziel się: