Aktualności: Grand Theft Auto San Andreas

Carl Johnson opuszcza Xbox Game Pass

Grand Theft Auto: San AndreasThe Definitive Edition zawitało do Xbox Game Pass 11go listopada 2021 roku. Odświeżone wydanie w dniu premiery miało bardzo poważne problemy techniczne, które w niektórych sytuacjach uniemożliwiały zabawę w Los Santos z CJem w roli głównej.

Wydane patche poprawiły rozgrywkę i usunęły poważniejsze błędy, to jednak do dnia dzisiejszego w wielu aspektach jest jeszcze trochę do poprawy. Za port, między innymi, GTA SA na silnik Unreal® Engine w głównej mierze odpowiada Grove Street Games, studio które wcześniej portowało grę na urządzenia mobilne.

Niestety po sześciu miesiącach, 10 maja 2022 roku, GTA San Andreas opuszcza subskrypcję Microsoftu. Czy jeszcze wróci do usługi, na dzień dzisiejszy nic nie wiadomo w tej kwestii. Czy do Xbox Game Pass zawitają inne tytuły z serii GTA? Tu też brak informacji. Wcześniej w subskrypcji były udostępnione GTA V i Red Dead Online, obie gry były dostępne dla graczy Xboxa po 4 miesiące. Mam nadzieję, że do usługi Microsoftu zawita kolejny tytuł Rockstar Games, choć uprzedzam, to jest tylko moje przepuszczenie, w tej sprawie nie ma żadnego oficjalnego info, które by pozwalało snuć takie wnioski... Ale przyznajcie sami Xbox Game Pass bez gry od R*?

GTASA XBOX Series X statystyki PLFoxNET

Osobiście w GTA San Andreas TDE na XBOX Series X rozegrałem ponad 60 godzin, zdobywając około 85% ukończenia gry.