Aktualności: Grand Theft Auto VI

Coś poszło nie tak - teorie o zapowiedzi GTA 6

Coś poszło nie tak - teorie o zapowiedzi GTA 6

Czekamy i czekamy, 24 października przeminął, a teorie jakie krążyły po Internecie w ostatnich tygodniach o GTA 6 stały się tylko niepotwierdzonymi plotkami. 

Jak to więc jest z tą zapowiedzią GTA 6? Wszystko zaczęło się od spekulacji i pewnej grafiki na której zostały zestawione daty zapowiedzi i premier gier ze stajni Rockstar Games. Zapewne domyślacie co jest powtarzalne w tych datach, otóż powtarza się tam w dużej mierze październik oraz ostatni wtorek tegoż miesiąca. Co było wczoraj? No rzecz jasna 24 października 2023 roku, czyli wtorek - który to miał być dniem zaprezentowania zapowiedzi Grand Theft Auto VI. Tak się nie stało i z tego też powodu społeczność kolejny raz otrzymała pstryczka w nos od wydawcy. Ale czy na pewno? Nie do końca, w tym roku ostatni wtorek aktualnego miesiąca wypada 31 października. Jeżeli Rockstar Games ma zaprezentować w tym roku zapowiedź GTA 6 to okienko jest jeszcze otwarte, ponieważ w sumie mają czas do 8 listopada 2023 roku. Po tej dacie raczej nie spodziewałbym się już zapowiedzi, gdyż jeżeli zapowiedź nie ukaże się przed konferencją Take-Two, to nie będą raczej się z nią wyrywać. Już od dawna wiadomo, że T2 liczy się tylko z inwestorami - a dla nich liczą się cyferki - a dokładniej zyski.

W ostatnich postach Rockstar trochę się z nami bawi, dając nadzieje na rychłą zapowiedź - czytajcie zwiastun GTA VI. Mam tu na myśli sławne już zdjęcie na tle napisu "Vinewood" dwóch postaci - kobiety i mężczyzny, co według teorii ma być nawiązaniem do protagonistów szóstki. To zresztą nie pierwsza i nie ostatnia zagrywka Gwiazd Rocka - pamiętacie pierwsze teorie po prezentacji zapowiedzi Cayo Perico? Słynne koordynaty, które doprowadziły fanów do drogi w realu, która w widoku z satelity daje rzymską cyfrę sześć? Faktem jest że bawią się z nami ;) Kiedy konkrety - na razie brak takowych.

Kolejna teoria o której wspomnę, a za razem chcę od razu obalić, gdyż uważam, że co niektórych redaktorów poniosła fantazja. Chodzi o rzekomy przeciek na temat silnika Rage Engine 9, który to miał pojawić się w ostatnim czasie. Ale czy coś nowego niby wypłynęło? Nie! O wszystkim co ostatnio spekulowano nietrudno się domyślić i powiązać znane - oficjalne fakty. RDR2 jest na silniku RAGE 8, więc kolejną wersją rzecz naturalna będzie prawdopodobnie wersja dziewiąta. Czy grafik ma być na wyższym poziomie niż w RDR2? Tak, oficjalna wypowiedź szef Take-Two w odpowiedzi na pytanie ze strony PC Gamer odnośnie Grand Theft Auto:

Wraz z rozwojem kolejnej pozycji z serii Grand Theft Auto, zespół Rockstar Games jest zdeterminowany, aby po raz kolejny wyznaczyć kreatywne wzorce dla serii, naszej branży i całej rozrywki, tak jak to miało miejsce w przypadku każdej z ich czołowych produkcji.

Strauss Zelnick, 8 sierpnia 2022

Te słowa oznaczają tylko tyle lub aż tyle, że kolejna gra studia przekroczy kolejne granice pod względem graficznym jak i zapewne fizyki. Tak jak przytoczyłem Red Dead Redemption 2, według mnie ma rewelacyjna grafikę, nie trudno wnioskować iż kolejna gra będzie miała za zadanie podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej. Tym bardziej iż na pewno zostaną wykorzystane najnowsze technologie, w tym śledzenie promieni - słynne RT i być może AI. Jakie ma to możliwości - przykładów mamy już sporo, a znając podejście Rockstara do serii GTA - będzie znakomicie.

Czy chce komentować pozostałe plotki o GTA 6? Nie, gdyż plotka to plotka, a ja wolę konkrety. Jeżeli będzie wiarygodne info, to zostanie ono opublikowane na GTA24.pl ;)