Aktualności: Grand Theft Auto VI

Premiera Grand Theft Auto 6 być może już w 2024 roku?

Premiera Grand Theft Auto 6 być może już w 2024 roku?

Wyczekiwanie na informacje o dacie premiery Grand Theft Auto 6 sięgają zenitu. Jesteśmy już po konferencji Take-Two Interactive Software, która odbyła się kilka godzin temu. Niestety oficjalnie nie wspominają nic o GTA 6, ale...

No właśnie jest pewno ale ;), a dokładniej raport finansowy. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że Take-TwoRockstar mają już wszystko zaplanowane? A kampania promocyjna GTA VI może wkrótce wystartować? Myślę, że nikt już w to nie wątpi. Dlaczego? Z raportu wynika, że w okresie od 1 kwietnia 2024 roku do 31 marca 2025 roku Take-Two zamierza wygenerować ponad 8 mld dolarów. Co jak nie premiera Grand Theft Auto 6 może dać taki wynik dla T2? Ja nie widzę innych tytułów, które mogły by dobić do tej sumy. Choć dokładna wypowiedź, która padła podczas konferencji mówi o kilku tytułach, nikt raczej nie ma wątpliwości o jaki tytuł chodzi.

Patrząc w przyszłość, rok fiskalny 2025 jest bardzo wyczekiwanym rokiem dla naszej firmy. Przez ostatnie kilka lat przygotowywaliśmy naszą działalność do wydania niesamowicie solidnej listy projektów, które naszym zdaniem doprowadzą naszą firmę do jeszcze większego sukcesu. W roku fiskalnym 2025 spodziewamy się wkroczyć w tę nową erę, wprowadzając na rynek kilka przełomowych tytułów, które naszym zdaniem wyznaczą nowe standardy w naszej branży i pozwolą nam osiągnąć ponad 8 miliardów dolarów w rezerwacjach netto i ponad 1 miliard dolarów w skorygowanych nieograniczonych przepływach pieniężnych z działalności operacyjnej. Oczekujemy, że utrzymamy tę dynamikę, zapewniając jeszcze wyższy poziom wyników operacyjnych w roku fiskalnym 2026 i kolejnych latach.

Wytyczne na rok fiskalny 2024 - Take-Two Interactive Software, 17 maja 2023

Trudno sobie wyobrazić, aby inny tytuł ze stajni T2 był w stanie aż tak podkręcić wyniki finansowe. Nie ma wątpliwości, że nawet kilka produkcji Take-Two razem wziętych nie wpłynęłyby, aż tak mocno na przychody firmy.

Czy niedługo zobaczymy zwiastun Grand Theft Auto 6? Bardzo na to liczymy, okno premierowe rozpocznie się już za niecały rok, więc być może w tym roku już ujrzy światło dzienne trailer z zapowiedzią nadchodzącego GTA.