Aktualności: Grand Theft Auto VI

W grudniu oficjalna zapowiedź GTA6!

artfan Grand Theft Auto 6

Dzisiaj późnym wieczorem, czasu polskiego, odbędzie się telekonferencja Take-Two Interactive Software, Inc., na której to zapewne zostanie zaprezentowany uaktualniony raport finansowy właścicieli między innymi Rockstar Games. Wszyscy spodziewamy się, że z tego dokumentu dowiemy się coś nowego na temat premiery Grand Theft Auto VI.

Spodziewaliśmy się, że przed tą właśnie telekonferencją zostanie opublikowana zapowiedź nadchodzącego GTA 6. Tak się nie stało, ale jak zwykle jest pewno ale i to pochodzące z wiarygodnych źródeł.

Otóż na bloomberg.com został opublikowany artykuł przez, znanego w środowisku graczy, Jasona Schreiera, w którym to pisze ze według zaznajomionych z planami osób Rockstar Games ma w tym tygodniu ogłosić kolejną wyczekiwaną grę z serii Grand Theft Auto. Tak, wiem - ostatnio są plotki o wydaniu mobilnej wersji Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition, ale w dalszej części jego artykułu dowiadujemy się kilku istotnych informacji.

Pierwszą i najistotniejszą w tej sprawie jest to ze firma planuje opublikować w przyszłym miesiącu zwiastun Grand Theft Auto VI, aby uczcić 25tą rocznicę powstania Rockstar. Informacja ta pochodzi od osób związanych z produkcją, które prosiły o zachowanie anonimowości, ponieważ nie były upoważnione do wypowiadania się publicznie. Schreier oczywiście, aby sprawdzić swoje źródło informacji, napisał do Rzecznika Rockstara o komentarz w tej sprawie, ale nie otrzymał jak na razie odpowiedzi od niego, gdyż jak podkreślił prośbę o komentarz wysłał po godzinach pracy rzecznika.

W dalszej części artykułu napisał o sytuacji w Rockstar, który to w ostatnich latach pracował nad uporządkowaniem swojej kultury korporacyjnej i równowagi między życiem zawodowym a prywatnym po tym, jak pracownicy skarżyli się na wypalenie zawodowe podczas tworzenia Red Dead Redemption 2 z 2018 roku.

Jak wiemy w zeszłym roku hakerzy opublikowali wiele godzin wczesnych materiałów z Grand Theft Auto VI. Jason Schreier odniósł się również do tego - Rockstar obwinia "włamanie do sieci" i stwierdził, że "will properly introduce you to this next game when it is ready", co w tłumaczeniu na polski oznacza - "właściwie przedstawię ci następną grę, gdy będzie gotowa". Dodał także, że na początku tego roku w londyńskim procesie karnym dwóch nastolatków z Wielkiej Brytanii zostało skazanych za włamanie.

Na dawnym twiterze, a aktualnie X Jason Schreier zamieści post w którym napisał "Z OSTATNIEJ CHWILI: Rockstar planuje ogłosić Grand Theft Auto VI jeszcze w tym tygodniu, a zwiastun wypuści w grudniu, źródła podają Bloomberg News. Wkrótce zostanie ujawniona najbardziej oczekiwana gra wideo na świecie...".

W odpowiedzi na post znany z sprawdzonych informacji TezFunz2 odpowiedział "Nie żebyś mnie potrzebował, ale mogę to potwierdzić z tego, co słyszałem od kilku znajomych.". Po dwóch godzinach dodał także "Nie pozwól, aby VI oderwało Cię od prawdziwego szumu. Wydania mobilne GTA Trilogy". Ten ostatni post Tez2 trochę wprowadza zamęt do informacji Schreier, ale miejmy nadzieje iż rzeczywiście najpóźniej w grudniu tego roku zobaczymy zwiastun Grand Theft Auto 6. Co prawda spodziewaliśmy się go również na 10tą rocznicę GTA V - wyszło jak zwykle, ale trzeba mieć nadzieję ze szóstka jest bliżej niż dalej.

Z ostatniej chwili: Rockstar na swoich oficjalnych profilach społecznościowych ogłosił:

... Z wielką radością informujemy, że na początku grudnia udostępnimy pierwszy zwiastun kolejnego Grand Theft Auto. ...

Czekamy z niecierpliwością!