Aktualności: Grand Theft Auto VI

Czy wideo, które wyciekło to wczesna wersja GTA6?

artfan Grand Theft Auto 6

Witajcie, wczoraj obchodziliśmy dziewiąte urodziny piąteczki, a dziś chyba nastał największy koszmar Rockstara, o ile rzeczywiście jest to prawdziwe wideo z wczesnej wersji Grand Theft Auto VI. Ale po kolei, dziś rano na GTAForums.com został zamieszczony post z linkiem do dziewięćdziesięcio minutowego materiału filmowego, który rzekomo przedstawia gameplay z wczesnej wersji GTA 6.

Pikanterii dodaje fakt ze niedawno na twitterze pojawił się post Jasona Schreiera, w którym poinformował, że wyciek jest prawdziwy i udostępnione gameplaye naprawdę pochodzą z wczesnej wersji Grand Theft Auto VI. Według posiadanych przez niego informacji, zaprezentowany build gry pochodzi z 2021 roku. Dziennikarz dodał, że jest to jeden z największych wycieków w historii branży gier, a także prawdziwy koszmar dla Rockstar Games.

Opublikowane gameplaye prezentują bohaterkę, która napada na restaurację, jest zaprezentowany moment rabunku, odliczanie czasu do przyjazdu policji, a także zachowanie zakładników?! Pojawiają się ujęcia z klubu nocnego, eksploracji miasta, czy rozmów z NPC-ami, w których usłyszymy jak jedna osoba mówi o śmierci Jay'a Norrisa, czyli o śmierci założyciela strony Lifeinvader który to zginął właśnie w GTA 5. Całość ma na pewno coś z GTA, do czasu oficjalnej zapowiedzi, warto traktować poniższe materiały filmowe z przymrużeniem oka.

Aktualizacja!

Rockstar Games oficjalnie odniósł się do informacji o wycieku i potwierdził w zamieszczonym na Twitterze oświadczeniu że padł ofiara ataku hackerskiego, w wyniku którego doszło do kradzieży poufnych danych, w tym nagrań z wczesnej wersji nowej odsłony serii GTA. Oczywiście podjęli już wszelkie możliwe kroki, aby usunąć z sieci wykradzione materiały filmowe.

Oświadczenie Rockstar

Jednocześnie zespół Gwiazd Rocka zapewnił, że wyciek danych nie wpłynie ani na rozwój obecnych gier studia, jak również na prace nad nowymi tytułami. Miejmy nadzieję, iż ta cała sytuacja nie wpłynie negatywnie mimo wszystko na prace nad GTA6. Otrzymaliśmy również informacje że jak tylko będą gotowi podzielą się z społecznością informacjami nad Grand Theft Auto VI.