Aktualności: Grand Theft Auto VI

GTA 6 ma wyznaczyć kreatywne wzorce dla serii!

GTA 6 ma wyznaczyć kreatywne wzorce dla serii!

Prace nad Grand Theft Auto VI trwają, tym razem Take-Two Interactive Software potwierdziło to doniesienie o którym od lutego tego roku wiemy z artykułu Rockstar Games. Wczoraj Take-Two opublikowało raport finansowy i w związku z tym odbyła się konferencja prasowa z udziałem między innymi dyrektora generalnego T2 - Strauss Zelnick.

W ostatnim czasie w sieci pojawiały się spekulacje na temat ilości protagonistów, miejsca trwania akcji, a nawet wielkości mapy. Część tych informacji przedstawił Jasona Schreiera, szanowany redaktor publikujący na łamach Bloomberga. Z jego artykułu wiemy, że prawdopodobnie otrzymamy dwoje protagonistów, w tym po raz pierwszy w serii GTA, jedną z bohaterek będzie kobieta. Miejscem akcji ma być legendarne Vice City, choć na pewno bardzo będzie się różnić od pierwowzoru z 2002 roku. O doniesieniach jednego z leakerów, niejakiego Matheusvictorbr nawet nie pisałem dla was, gdyż te źródło wg mnie jest mało wiarygodne. To właśnie on w poście na Twitterze odniósł się do wielkości mapy, według jego wiedzy obszar gry w GTA 6 będzie zbliżony rozmiarem do terenów z Red Dead Redemption 2. I tu jest cały problem, choć tereny z RDR2 wydają się ogromne, w rzeczywistości są mniejsze niż obecnie w GTA 5. To z kolei stoi w sprzeczności z zapowiedzią, którą opublikowano 4 lutego 2022 - "Przy każdym nowym projekcie, który rozpoczynamy, naszym celem jest zawsze znaczne wykroczenie poza to, co do tej pory udało nam się stworzyć". Te słowa można co prawda interpretować na wiele sposobów, ale w GTA raczej otrzymamy środki lokomocji o wiele szybsze niż koń.

Wracając do konferencji, szef Take-Two w odpowiedzi na pytanie ze strony PC Gamer odnośnie Grand Theft Auto powiedział:

Wraz z rozwojem kolejnej pozycji z serii Grand Theft Auto, zespół Rockstar Games jest zdeterminowany, aby po raz kolejny wyznaczyć kreatywne wzorce dla serii, naszej branży i całej rozrywki, tak jak to miało miejsce w przypadku każdej z ich czołowych produkcji.

Tak jak zauważyliście nic nowego nie zostało powiedzianego, ale fakt jest faktem, iż wydawca coraz częściej zaczyna o tym mówić. Na razie za wiele nie ujawniając, ale samo wtrącenie Zelnick na temat iż jest pewny sukcesu nadchodzącej produkcji studia Rockstar Games napiera optymizmem. Choć tutaj mała dygresja w kierunku Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition, też takie miało być i zapewne pod względem wygenerowanego zysku T2 może być szczęśliwe, to fani już niekoniecznie byli z takiego obrotu spraw zadowoleni.

W opublikowanym raporcie finansowym, tym razem, nie ma wpisu na temat GTA 6, ale jest natomiast zapis o planowanym wydaniu na iOS oraz Android w roku fiskalnym 2023 mobilnego wydania Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition.