Aktualności: Grand Theft Auto VI

Drugi zwiastun Grand Theft Auto 6 dopiero we wrześniu?

GTA 6 - Lucia i Jason na masce samochodu
Newswire Rockstar Games

Grand Theft Auto 6 wzbudza wiele emocji wśród graczy... Powiedźcie kto nie czeka na premierę tej odsłony GTA? Jak wiecie staram się nie pisać o każdej plotce, bądź przypuszczeniu, ale od czasu do czasu należy coś i w tym temacie wspomnieć.

Kiedy drugi zwiastun?

Oficjalnie nie ma ustalonej daty publikacji drugiego trailera GTA 6 - to jest fakt! A co głoszą plotki? Tutaj jest duże pole do popisu, ale jedna z nich może być tak zwanym "easter eggiem" opublikowanym przez samych autorów pierwszego trailera. Ale od początku... Użytkownik Reddita - 27guy, dostrzegł na zdjęciu ilustrującym pierwszy zwiastun, na którym Jason i Lucia siedzą na masce samochodu, że w drzwiach po ich lewej stronie są widoczne dziury po kulach. 27Guy postanowił przetłumaczyć to na alfabet Morse'a, gdyż jak twierdzi jest tam zaszyfrowana wskazówka ukryta przez Rockstar Games. Tylko tyle, spójrzcie poniżej.

GTA VI - drugi trailer - wrzesień 2024?

Rzeczywiście na tej ilustracji są dziury po kulach, a wspomniany użytkownik Reddita wierzy, że odpowiadają one przesłaniu - 1/9/więcej - co według jego teorii oznacza, że kolejny zwiastun Grand Theft Auto VI zostanie opublikowany we wrześniu tego roku. Czy to prawda, raczej ciekawostka... Nawet jeżeli Rockstar ukrył tam przesłanie i rzeczywiście zaszyfrował je w języku Morse'a, to nie wiadomo co miał na myśli - więc iż jest to rzekoma data publikacji drugiego trailera to według mnie czysta spekulacja - może się udało trafić, ale - no właśnie ach te ale...

Kiedy premiera Grand Theft Auto VI?

Przed chwilą spekulowałem na temat plotki o rzekomej dacie premiery drugiego trailera, a teraz info o premierze samej gry? Nie do końca, może małe uszczegółowienie domysłów, które mówią o tym iż premiera GTA 6 może odbyć się w pierwszym kwartale 2025 roku. Do tej pory wszystko na to wskazywało, ale jak podkreślam było to wyczytane między wierszami. Teraz, gdy to publikuje jest oficjalne źródło, według którego premiera Grand Theft Auto VI ma nastąpić w 2025 roku, ale nie fiskalnym, a kalendarzowym - czyli od 1 stycznia do 31 grudnia 2025. Tak wynika z prezentacji dla Inwertorów, która została opublikowana w tym miesiącu.

Informacja dla inwestorów - strona 29

W ostatnim czasie wypowiedział się również sam Strauss Zelnick w rozmowie z inwestorami, gdzie stwierdził:

dążymy do perfekcji, zatem kiedy poczujemy, że dopracowaliśmy grę do aż tak wysokiego poziomu, wtedy zdecydujemy się na premierę.

Strauss Zelnick - CEO, Take-Two Interactive

Co to oznacza dla nas? Chcą spełnić nasze oczekiwania - bez wątpienia czy to hardcorowi gracze serii GTA, czy też pozostali - mają ogromne nadzieje co do fenomenu następcy GTA V... Dlatego też nie dziwi mnie ta wypowiedź, Rockstar nie może sobie pozwolić na niezadowolenie graczy. Na razie zakładam że wszystko idzie zgodnie z planem wydawcy. Oficjalnie na pierwszym trailerze widzimy datę 2025, w dokumentach zaprezentowanych dla inwestorów jest również informacja iż planowana data premiery to rok kalendarzowy 2025, więc jak do tej pory wszystko się zgadza, pytanie klucz, czy ta wypowiedz CEO nie daje furtki do ewentualnych opóźnień? O tym przekonamy się zapewne w ciągu najbliższych miesięcy.

GTA Online 2?

Ten wątek także ostatnio przewinął się w sieci, ale czy na tą chwilę jest sens go poruszać? Tak i nie, więc pozwólcie że tylko za jawię wypowiedź Tez2 - Insidera kojarzonego z Rockstarem i grami tegoż studia. Jak wiemy ostatnim z zakupów Gwiazd Rocka był między innymi FiveM. W związku z tym na GTAForums pojawiła się dyskusja na temat następcy GTA Online i jak może się rozwinąć GTA Online 2 w związku z przejęciem FiveM. W tym tez wątku Tez2 postanowił wyjaśnić, że jego zdaniem nie będzie możliwa implementacja wydarzeń faktycznie na żywo w towarzyszącej GTA VI grze multiplayer:

GTA Online 2 nie będzie w pełni działało na serwerach jak FiveM. Będzie to hybryda P2P i serwerów, skupiona głównie na dostarczaniu graczowi usług w chmurze Rockstar, takich jak obsługa sesji i integracja z Social Club. Zasadniczo, nie będziemy mieli w najbliższym czasie rzeczywistych wydarzeń „na żywo” w grze, gdzie artysta reaguje na fanów w czasie rzeczywistym. To, co jednak może się zdarzyć, to więcej wcześniej nagranych wydarzeń muzycznych, które Rockstar będzie mógł ukryć pod przykrywką wydarzeń na żywo.

Tez2

Bądźmy szczerzy - ten temat to przyszłość - najpierw zagrajmy w tryb fabularny GTA 6, a później myślmy co może zaoferować tryb multiplayer ;)

Podziel się: