Aktualności: Grand Theft Auto VI

Miały być trzy miasta i cztery grywalne postacie?

artscreen GTA 6 Woman

Kilka dni temu pisaliśmy "To już niemal pewne, w szóstce jedną z protagonistek będzie kobieta!", gdzie za sprawą dziennikarza Jasona Schreiera na łamach Bloomberga mogliśmy się zapoznać z jego ustaleniami na temat będącego cały czas w produkcji GTA 6. Od osób związanych z Rockstar Games dowiedzieliśmy się iż gra zaoferuje dwie grywalne postacie - kobietę oraz mężczyznę oraz ze miastem będzie fikcyjna wersja Miami i jego okolic.

Dziś mamy dla was inne doniesienie, tym razem autorem jest Stephen Totilo, dobrze poinformowany dziennikarz serwisu Axios, który także powołuje się na źródła związane bezpośrednio ze studiem Gwiazd Rocka. Według jego informacji Grand Theft Auto VI miało być jeszcze większe niż aktualny projekt. Jeżeli wierzyć słowom jego informatorów początkowo plany co do następcy GTA V były bardzo ogromne, gdyż zakładały iż mapa będzie zawierać aż trzy miasta oraz cztery grywalne postacie. Finalnie projekt okazał się jednak zbyt ambitny, a deweloperzy podjęli decyzję o zmniejszeniu skali produkcji. Wg najnowszych informacji gra zaoferuje jedno miasto i dwie postacie, ale z czasem może to zostać rozbudowane o kolejne lokacje. Tu informacje od Totilo pokrywają się z tymi od Schreiera. Jeżeli aktualnie plany deweloperów zrewidowano do jednego miasta, to nie wyklucza to na tym etapie planu na wydanie w przyszłości DLC rozszerzającego mapę świata GTA 6 o kolejne miasta. Trzeba tu jednak podkreślić ze te ostatnie zdanie odnoście DLC to jest moje przypuszczenie jak mogłoby to zostać rozwiązane w przyszłości, jeżeli jednak deweloperzy z czasem postanowiliby zaimplementować kolejne miasta.

Do żadnej z tych rewelacji, do tej pory, nikt ze studia Rockstar Games się nie odniósł i przepuszczamy iż przez dłuższy czas nie otrzymały potwierdzenia bądź zaprzeczenia tym doniesieniom. Według spekulacji premiery Grand Theft Auto VI powinniśmy spodziewać się najwcześniej w 2024 roku, więc trochę jeszcze poczekamy. Na razie bazujemy tylko na przeciekach, co jak zapewne zauważyliście w ostatnim czasie podkręciło zainteresowanie ową produkcją.