Aktualności: Grand Theft Auto VI

Kiedy oficjalna zapowiedź Grand Theft Auto VI?

Kiedy oficjalna zapowiedź Grand Theft Auto Vi?

Ile osób to czytających czeka od dawna na oficjalną zapowiedź Grand Theft Auto VI? Myślę, że duża większość, a spekulacje jakie w ostatnich dniach się namnażają podgrzewają i tak już gorącą atmosferę wśród fanów serii GTA. A wszystko za sprawa domniemanej zapowiedzi, która ma zostać upubliczniona w okolicach 17 maja.

Na wstępie dodam, iż po zeszłorocznym, ogromnym wycieku wczesnych materiałów z GTA 6 postanowiłem się na pewien czas odciąć się od spekulacji i rzekomych doniesień na temat szóstki. Po prostu myślę, że trzeba dać dla Rockstara czas na dopracowanie gry i jak będą gotowi to zaprezentują oficjalnie nam zwiastun nadchodzącego tytułu. Przypomnę, że oficjalnie wiemy z aktualizacji dla społeczności ze pracują nad tytułem. Większość pracowników studia została skierowana do pracy nad najnowszą odsłona GTA, przy czym rykoszetem oberwało się Red Dead Online oraz ostatecznie potwierdzili, że materiały z wycieku faktycznie pochodzą ze wczesnych wersji GTA VI.

Teraz wyjaśnijmy dlaczego za tydzień, 17 maja 2023r., większość podejrzewa zapowiedź Grand Theft Auto VI. Otóż tego dnia Take-Two Interactive Software, Inc. przedstawi wyniki za czwarty kwartał i rok obrotowy 2023. To w tym dniu ma się odbyć spotkanie z inwertorami, a taka informacja o GTA 6 na pewno pomoże firmie w osiągnięciu wysokich notowań na giełdzie papierów wartościowych. Spekulacje trwają i najwyższy czas, aby oficjalnie przedstawili jak wygląda obecnie następna odsłona serii Grand Theft Auto.

Kolejne doniesienia z ostatnich dni sugerują, iż rzekomo Take-Two - właściciel Rockstar Games, zamierza na wspomnianej wyżej konferencji z inwertorami przedstawić plan kampanii marketingowej, która ma zostać przeprowadzona w Miami, czyli metropolii na której ma wzorować się nadchodząca w szóstce mapa Vice City. Cały czas pozostajemy w strefie spekulacji, gdyż w opublikowanym na Reddicie dokumencie, wielu użytkowników tegoż że portalu zastanawia się czy jest on rzeczywiście prawdziwy. Wszystko przez to że niektórzy postanowili zadać pytanie, ostatnio popularnym botom AI, w efekcie otrzymując w pewnych fragmentach bardzo zbliżone informację co w opublikowanym dokumencie.

Gdyby jednak opublikowany dokument byłby choćby częściowo prawdziwy to Take-Two Interactive planuje reklamować swoją grę AAA na fasadzie The Guild Downton, czyli luksusowego hotelu w Miami. Ogromny baner zostałby wykupiony na okres 12 miesięcy, a zawieszony miałby zostać tam już w nadchodzące lato. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyż Rockstar prowadził marketing poprzednich swoich gier, w bardzo podobny sposób.

Równie ciekawą informacją podzielił się serwis Dexerto Gaming, który uważa, że budżet GTA 6 miałby wynieść nawet 2 miliardy dolarów. Astronomiczna kwoto nawet na te czasy... Nie wiadomo na jakiej podstawie szacują tak wysoką kwotę, czy ta kwota pokrywa sam budżet produkcji gry, a może też wliczone są do niego koszty promocji i marketingu, a nawet prognozy dotyczące dalszych prac nad grą - DLC, następca GTA Online? Z wcześniejszych przecieków wiemy, iż prawdopodobnie GTA 6 pierwotnie miała być dużo większym projektem niż obecnie, co może być zwiastunem ze planowane jest rozszerzenie produkcji właśnie o fabularne DLC.