Aktualności: Grand Theft Auto VI

Pierwszy zwiastun Grand Theft Auto VI !

Premiera pierwszej zapowiedzi GTA VI
Newswire Rockstar Games

Mamy pierwszy zwiastun nowego GTA - Grand Theft Auto VI. Tak, już możemy oficjalnie powiedzieć ze nowa odsłona jest szósteczką z tej serii. Ale zaraz czy my przenieśliśmy się w czasie? Premiera trailera miała być o godzinie 15?

Zgadza się, taki był pierwotny plan, i dodatkowo mogę stwierdzić ze od dawna planowany! Dlaczego? Ponieważ jak się okazało data 5 grudnia 2023 roku była już przez Rockstar zakodowana we wcześniejszych materiałach jakie ujawnił sam wydawca. Zdradza to ciąg liczb do jakiego dokopali się gracze po premierze letniej aktualizacji do GTA Online. Na jednej z koszulek (dostępnej w plikach gry) został umieszczony ciąg liczb, który po zdekodowaniu przedstawiał się następująco "1252309", jak się okazało jest to zapis daty po amerykańsku, który oznacza nic innego jak 5 grudnia 2023 godzina 9.

Niestety lub stety Rockstar musiał szybko podjąć decyzje co robić, gdyż doszło do kolejnego wycieku, tak więc zamiast o 15 czasu polskiego, zdecydowali się opublikować zapowiedź natychmiast, czyli aktualnie ponad 7 godzin temu. Ja niestety wtedy już smacznie spałem, a plany na dziś były inne, trudno, publikuje to co mam i lecę do pracy.

Obejrzałem półtoraminutowy film dosłownie 2 razy i to co rzuca się od razu w oczy to ten klimat, tak wracamy w fenomenalnej wręcz oprawie do Vice City. Ileż to ja godzin w Vice City spędziłem za "dzieciaka", łezka w oku aż się kręci. Co prawda to już zupełnie inne miasto niż te sprzed 21 lat, tak tyle lat temu po raz pierwszy zagrałem w GTA Vice City ;) Ale część miasta zaprezentowana na zwiastunie przywołuje ten niezapomniany klimat Vice, szczególnie charakterystyczna plaża na wschodnim wybrzeżu mapy. W tle muzyka rodem z lat 80tych Tomego Petty - Love Is A Long Road - to już mi wystarcza aby czekać na premierę GTA 6!

Mamy również potwierdzoną główną protagonistkę - Lucię oraz jej chłopaka. Nowością w tej odsłonie będą bagniste tereny wzorowane zapewne otoczeniem Maiami, a na gracza będą czyhały niebezpieczeństwa w postaci dzikiej przyrody - krokodyle i aligatory jak się okazuje spotkamy nie tylko na bagnach w okolicy Vice City, ale też w samym mieście? Czy dzikie zwierzęta będą atakowały tak jak było to w GTA 5 z pumami? W porównaniu do miasta sprzed dwóch dekad Vice się mocno rozrosło, jest gęsto zabudowane, widzimy iż w pełni korzystano z dobrodziejstw współczesnej technologii. Jest klimat, jest fan - będzie genialnie.

Premiera Grand Theft Auto VI - 2025 rok, czyli tak jak się spodziewałem. Czy dokładna data jest już również z góry ustalona, do końca nie wiadomo. W zapowiedzi mamy podany tylko rok, z raportów spodziewana data to do 31 marca 2025, a według zdekodowanych liczb z oficjalnych materiałów z GTA Online, to 1 kwietnia 2025! Pytanie klucz, czy przez to że jest tak ogromny hejt na GTA6 i co raz to dochodzi do wycieków, Rockstar dotrzyma zaplanowanego wcześniej terminu, czy jednak postanowi go przesunąć.

W końcu wiemy także jak wygląda logo Grand Theft Auto VI - trzyma się klimatu ;)

Na koniec, bo czas już mnie goni, czego zabrakło to wstawki na jakich platformach się ukaże GTA 6. Podejrzewamy iż będzie to PS5 oraz Xbox Series X, ale w 2025 roku może będą już na horyzoncie następcy tych konsol. Co do wydania PC, zapewne będzie - jak by miało nie być, ale nie spodziewam się go na premierę.

Planowane spotkanie na Discordzie o godzinie 15 w związku z wcześniejszą publikacją raczej nie ma już sensu, więc przesuniemy je o godzinę dwie i wtedy omówimy sobie na spokojnie zapowiedź klatka po klatce, także mimo wszystko zapraszam do śledzenia aktywności na tym komunikatorze ;)