Aktualności: Targi gier

Czy to już koniec? E3 2023 odwołane!

Komunikat ReedPop o odwołaniu targów E3 2023

W ostatnim czasie organizatorzy targów E3 nie mieli łatwo. Co chwilę docierały do nas informacje, że znaczący gracze z branży gier deklarują, iż nie wezmą udziału w tegorocznych targach E3. Natomiast deklarowali, że zorganizują w okolicach planowanej daty targów E3 swoje pokazy w formie online.

Zainteresowanie wystawców tegorocznymi targami E3, które miały odbyć się w dniach 11-16 czerwca 2023 roku, spadło na tyle, że organizatorzy, czyli ReedPop, postanowili odwołać E3 2023, zamieszczając takie oświadczenie na oficjalnej stronie targów E3.

Organizator wydarzenia ReedPop ogłasza, że E3 2023 nie odbędzie się zgodnie z planem w czerwcu tego roku, a wydarzenia fizyczne i cyfrowe zostały odwołane. Wraz z Entertainment Software Association (ESA) obie strony dokonają ponownej oceny przyszłości targów E3.

Wydane oświadczenie nie tylko odwołuje tegoroczną imprezę, która była nazywana przed pandemią przez wielu "świętem gier", ale także stawia pod znakiem zapytania przyszłość tragów E3 w kolejnych latach.

Czy my jako gracze dużo stracimy na tym? Zapewne nie, większość graczy z Europy uczestniczyła w targach E3 poprzez relacje online z nich. Pytanie czy ten sam los czeka GamesCom, które mają odbyć się w dniach 23-27 sierpnia 2023 w Kolonii we Niemczech? Tego nie wiemy, wszystko zależy od zainteresowania wystawców tą imprezą, a na graczy raczej będzie można liczyć, przynajmniej z Europy.

Reasumując dużej imprezy nie będzie, ale czeka nas kilka mniejszych pokazów online. Niektóre z nich na pewno są wyczekiwane przez graczy, gdyż wiążą się z ogłoszeniem zapewne kilku premier ;)