Aktualności: Targi gier

Szesnasta edycja Poznań Game Arena

Szesnasta edycja Poznań Game Arena - Rockstar Energy Drink
Poznań Game Arena 2022

W miniony weekend (7 - 9 października 2022r.) odbyły się już po raz szesnasty targi Poznań Game Arena 2022, które to są jedną z większych imprez gamingowych w Polsce jak i w tej części Europy. Po przerwie związanej z obostrzeniami pandemicznymi wracamy w końcu do normalności i mogliśmy doświadczyć w realu wielkiego święta gamingu jakie przygotowano dla uczestników PGA 2022.

W tegorocznych poznańskich targach rozrywki i multimediów przez trzy dni wzięło udział 47 628 zwiedzających - taką liczbę uczestników przekazuje nam organizator. Choć nie jest w tym roku tak duża impreza, pod względem wystawców, jak w latrach ubiegłych, gdzie poprzednio potrzebne było aż 5 hal, a w tym tylko dwie, to warto zaznaczyć, że targi mimo wszystko odbywały się pod częściowym reżimem sanitarnym.

Na czele line-upu tegorocznych wystawców znalazły się dwie czołowe marki gamingowego świata, czyli Xbox oraz Nintendo. Obaj producenci konsolowego sprzętu zabrali ze sobą mnóstwo gier oraz przygotowali szereg atrakcji, dzięki którym na nudę nie można było narzekać. Ogranie wszystkich gier wymagało spędzenia mnóstwa czasu w obu strefach.

To, co cieszy się największym zainteresowaniem wśród uczestników PGA to oczywiście gry. Tych jak co roku nie brakowało. Łącznie na graczy czekało mnóstwo stanowisk do grania, na których można było sprawdzić nowe, jak i dobrze znane tytuły. Największą ciekawość wzbudziły te gry, które nie są jeszcze dostępne w sprzedaży. Fani gier mogli przedpremierowo sprawdzić takie produkcje jak Lies of P, The Last Case of Benedict Fox, A Plague Tale: Requiem, The Invincible, The Last Oricru, czy System Shock. Na nieco inną formę prezentacji zdecydował się z kolei Ubisoft, który przygotował półgodzinny pokaz w specjalnie zaaranżowanej sali kinowej.

Poznań Game Arena jest doskonałą okazją do zagrania w ulubione gry na topowym sprzęcie. Oto zatroszczyli się przede wszystkim partnerzy technologiczni wydarzenia, czyli Genesis i NTT / HIRO, którzy zabrali na targi absolutnie najlepszy sprzęt dostępny w swoim asortymencie. Równie mocny sprzęt zaprezentował ASUS ze swoją serią Republic of Gamers. Sprzęt tej marki pojawił się na targach wspólnie z niezwykle popularną grą Cyberpunk 2077, co stanowiło wyjątkowe połączenie.

Pośród tysięcy uczestników nie mogło zabraknąć licznych cosplayerów, których stroje niejednokrotnie zapierały dech w piersiach. Oprócz indywidualnych pasjonatów, przebranych za postaci z szeroko rozumianej popkultury na PGA pojawiła się także grupa Project:League, czyli cosplayerzy, których połączyła miłość do League of Legends.

Na zakończenie wielkiego skrótu z PGA 2022, warto dodać iż w przyszłym roku organizatorzy zapraszają na kolejną edycję targów w dniach 6 - 8 października 2023.

ps. sponsorem głównym tegorocznych targów Poznań Game Arena 2022 był Rockstar Energy Drink - producent energetyków, nie mylmy go z Rockstar Games - wydawcą Grand Theft Auto ;)