Aktualności: Targi gier

Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 już za nami...

Logo Xbox w kosmosie na tle świecącego się za nim światła.
Xbox & Bethesda Games Showcase

Niedzielny wieczór spore grono graczy spędziła zapewne na oglądaniu pokazu Xbox & Bethesda Games Showcase. Jak na razie targi gier i związane z tym prezentacje nadchodzących tytułów mamy wirtualnie, na realne show jak na razie nie możemy liczyć w związku z ograniczeniami obowiązującymi jeszcze w wielu krajach.

Wracając do tematu, po cichu liczyłem, że może coś od Rockstar Games zobaczymy na pokazie od Microsoftu, niestety Grand Theft Auto 6 dalej pozostaje wielką tajemnicą. Niedawno pojawiło się info od Chrisa Kippela - francuskiego dziennikarza śledzącego sytuację w Rockstar Games, który napisał na swoim Twitterze że "studio szykuje się do rychłej prezentacji nowego projektu", wielu z nas liczy, że tym projektem jest właśnie GTA VI. Jeżeli faktycznie coś jest na rzeczy to być może na którymś z tegorocznych pokazów z grami dowiemy się o jaki projekt Rockstara chodzi.

Jak mogliśmy zobaczyć w następnych sześciu miesiącach czeka nas więc premiera w Xbox Game Pass takich tytułów, jak Naraka: Bladepoint, As Dusk Falls, Somerville, A Plague Tale: Requiem, Atomic Heart, Scorn oraz Pentiment. Z kolei na 2023 rok Microsoft zaplanował w XGP takie premiery, jak Redfall, Starfield, Forza Motorsport, Wo Long: Fallen Dynasty, STALKER 2, Ark 2, Replaced i Persona 4 Golden.

Coming to xbox / pc over the next 12 months

Szczerze mówiąc mnie z tej usługi zainteresuje jedynie Forza. Po opuszczeniu Xbox Game Pass przez GTA San Andreas cały czas liczę, ze jednak coś od Gwiazd Rocka wróci do usługi Microsoftu. Dziś możemy stwierdzić jedno - czekamy na kolejny pokaz gier, których notabene w tym roku zapowiada się dosyć sporo... Zabrakło co prawda targów E3, które zostały w tym roku odwołane, ale organizatorzy zapowiedzieli oficjalnie ze przyszłoroczne tragi E3 odbędą się już z udziałem publiczności.