Aktualności: Grand Theft Auto Online

Pierwsze informacje o zimowej aktualizacji GTA Online

GTA Online - Hrabstwo Blaine
Newswire Rockstar Games

O tym, iż jeszcze w tym roku otrzymamy zimową aktualizacje do GTA Online wiedzieliśmy od dawna, ale co ona wprowadzi do gry nowego, to jak na razie było wielką zagadką. Dziś 6 grudnia, na Mikołajki, otrzymaliśmy na Newswire Rockstar Games zarys tego co zmieni się niebawem.

Na wstępie zacznijmy od podziękowań jakie składa Rockstar dla wszystkich graczy GTA Online za udział w ostatnich wydarzeniach w grze, szczególnie za wykonanie zadania w The Heists Challenge. Jak podają nagrodą, którą otrzymamy za wykonanie tego challenge jest stylizowany na retro Declasse Tahoma Coupe. Auto to jednak bedzie dostępne tylko przez ograniczony czas, więc śledźmy informacje kiedy zostanie ono dodane do gry, gdyż czasu na odebranie może być mało ;) Samochód oczywiście będzie przez ten czas dostępny dla wszystkich. Jeżeli nie udało się Tobie dołożyć swojej cegiełki w wyzwaniu The Heists Challenge, to nic nie straciłeś, też go otrzymasz :)

Declasse Tahoma Coupe

Jak już być może słyszeliście Rockstar od pewnego czasu prowadził śród graczy ankietę jakich zmian oczekują w GTA Online. Na ich podstawie dziś otrzymaliśmy wykaz zmian, które podzielono na trzy kategorie:

Ulepszenia ogólne

  • Szybciej uzyskamy dostęp do ulubionych kontaktów iFruit - wybierz, które kontakty mają być wyświetlane lub ukrywane za pomocą menu interakcji.
  • Benefactor Terrorbyte może być używany do rozpoczynania biznesowych misji sprzedaży we wszystkich typach sesji, w tym w sesjach tylko na zaproszenia.
  • Podejmij się misji fabularnych Kasyna dla Agathy solo, odwiedzając biuro zarządu Diamond Casino & Resort (misje te wcześniej wymagały co najmniej 2 graczy).
  • PlayStation 5 i Xbox Series X dodadzą odbicia oparte na ray tracingu - renderowanie odbić w czasie rzeczywistym na wielu powierzchniach - za pośrednictwem ustawienia graficznego trybu Fidelity.

Aktualizacje pojazdów

  • Zakupione nowe pojazdy pojawią się w garażu szybciej niż wcześniej.
  • Wybranych niestandardowych uzbrojonych pojazdów można teraz używać w wyścigach tam, gdzie to stosowne - broń zostanie wyłączona poza wyścigami GTA.
  • Rowery zostaną dodane do listy pojazdów, o które można poprosić w osobistym garażu, dzwoniąc do mechanika.
  • Gracze na PlayStation 5 i Xbox Series X|S mogą cieszyć się pełnym dostępem do prac specjalnych Hao bez konieczności ukończenia wyścigu wprowadzającego Hao.

Aktualizacje ekonomiczne

  • Ukończenie misji sprzedaży ładunków pojazdów w sesjach publicznych zapewni premię za wysoki popyt, co zrówna ją ze wszystkimi innymi działaniami biznesowymi, a wypłaty z misji sprzedaży przemytników zostaną trwale potrojone.
  • Zdobądź więcej tego, czego chcesz, szybciej dzięki ogólnemu wzrostowi wartości GTA$ wszystkich kart Shark. Począwszy od dzisiaj wszystkie nominały kart Shark zostały zwiększone o 20-25% przy zakupie bezpośrednio w GTA Online lub w dowolnym sklepie na platformie. W przypadku specjalnych kart GTA+ Member Shark Card jest to dodatek do obecnych 15% premii GTA$.

Powyższe ulepszenia pojawią się wraz z kolejną aktualizacją GTA Online na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One i PC, która pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Warto dodać, że jak sam Rockstar podkreśla, jest to tylko część zmian, więc być może będzie ich jeszcze trochę. Szczególnie, że w kuluarach mówi się o opcji szybkiej podróży - taxi znane nam z fabuły? Wybierz się na spacer po dzikiej stronie hrabstwa Blaine w pierwszej części ogromnej, wieloczęściowej aktualizacji, która przemierza całe południowe San Andreas, z kilkoma znajomymi twarzami i nową grupą przedsiębiorczych odmieńców, których misją jest poszerzenie umysłów mieszkańców Los Santos... Ponadto otrzymamy między innymi flotę nowych pojazdów, wydarzenia, misje kontaktowe i nie tylko.